Marcin Krupa

i

Autor: Tomasz Kawka/East News Marcin Krupa

Skutki stressu? Prezydent Katowic zasłabł podczas sesji Rady Miasta

2019-10-24 16:39

W czwartek (24 października) obradowali radni Katowic. Prezydent Marcin Krupa (43 l.) zasłabł, stracił przytomność. Interweniowało pogotowie ratunkowe. Prezydenta przewieziono do szpitala.

Po krótkiej przerwie obrady wznowiono, a prezydenta przebadano go gruntownie w Górnośląskim Centrum Medycznym na Katowicach Ochojcu. Nie wiadomo, co stwierdzili lekarze. Biuro prasowe Urzędu Miasta Katowice nie komentuje sytuacji. Przekazało tylko taki komunikat: „Prezydent prosił, aby podziękować za wyrazy troski i wsparcia, które otrzymuje”. Dotychczas 43-letni Marcin Krupa nie miał problemów ze zdrowiem, tj. nic takiego nie wyszło na światło dzienne.

Omdlenie wiąże się krótkotrwałą utratą przytomności, czucia i zdolności wykonywania ruchów wskutek niedostatecznego utlenowania mózgu, związanego z jego niedokrwieniem. Zemdleć można niezależnie od wieku. I omdlenie nie musi być wcale objawem choroby. Wystarczy np. spadek poziomu cukru we krwi, by doszło do omdlenia. Nie musi, ale może być też o skutkiem wad serca, zatoru płucnego, zaburzenia krążenia mózgowego itd. Bardzo często przyczyną omdlenia jest stres. A wiadomo, że sprawowanie władzy jest zajęciem stresującym. Prezydentowi życzymy rychłego powrotu do zdrowia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany