Śląski Pirelli: odważna sesja na największym złomowisku. Ten kalendarz OLMET 2022 zaskakuje!

2021-11-25 8:55
Kalendarz Olmet 2022
Autor: Anna Swoboda Kalendarz Olmet 2022

Kalendarz.olmet.pl – każdy, kto szuka specjalnego prezentu na Nowy Rok, zna już ten adres. Pod tą domeną kryje się galeria wszystkich dotychczasowych unikatowych kalendarzy firmowych Olmetu – największego złomowiska w Polsce, bohatera popularnego programu pn. Złomowisko PL. Kalendarze firmy Olmet z Tarnowskich Gór są nazywane "śląskim Pirellim", bo piękne modelki pozują w odważnych sesjach na największym złomowisku w kraju i zawsze wzbudzają sensację. Edycja kalendarza na 2022 rok kompletnie was zaskoczy! Takich zdjęć nikt się nie spodziewał...

Kalendarze firmy Olmet z Tarnowskich Gór są nazywane "śląskim Pirellim", bo piękne modelki pozują w odważnych sesjach na największym złomowisku w kraju i zawsze wzbudzają sensację. Zgodnie z tradycją Olmet co roku przeznacza na sprzedaż aktualny na dany rok kalendarz. Wszystko po to, aby cały wygenerowany ze sprzedaży przychód przeznaczyć na rzecz konkretnej akcji charytatywnej. I tak też będzie w tym roku. Olmet.Recykling 2022 to kalendarz z modą w tle, ale nie modą, jaką znacie z relacji ze świata mody, tylko… zupełnie inną. Będziecie absolutnie zaskoczeni! Takich zdjęć nikt się nie spodziewał...

Śląski Pirelli: odważna sesja na największym złomowisku

Projektantką strojów, w których wystąpiły modelki zaproszone do udziału w najnowszej sesji zdjęciowej jest Anna Kubisz, uznana projektantka recyklingowa, która tworzy ubrania z materiałów wtórnych. Autorka i pomysłodawczyni akcji Moda na Recykling #modanarecykling. Projektantka lubi niestandardowe tworzywa i nieszablonowe tematy. W swoich pracach podkreśla, że to nie materiał jest najważniejszy, a poprzez zmianę kontekstu można ukazać piękno. Nawet to nieoczywiste. Za sprawą Olmetu sporo osób wie już, że złom potrafi być zaskakująco inspirujący. 

Poniżej zobaczycie zdjęcia z kalendarza Olmet 2022. Śląski Pirelli zdradza też kulisy sesji zdjęciowej!

– Głównym atutem Ani jest to, że swoje stroje wykonuje z dość nietypowych materiałów eko, dlatego nietrudno było zachęcić Anię do współpracy z nami. Przy pomocy naszego złomu stworzyła niepowtarzalne kreacje – komentuje Przemysław Oleś, prezes zarządu spółki Olmet.

Kalendarz OLMET 2022 zaskakuje! Śląski Pirelli w nowym wydaniu

Olmet, firma z Tarnowskich Gór, dał się poznać szerszej publiczności jako pionier branży przemysłowej w zakresie prezentacji wysublimowanego aktu kobiecego na tle ciężkiej, niewdzięcznej materii jak np. złom, i na przestrzeni ostatnich 10 lat przyzwyczaił nas już do artystycznych czarno-białych kadrów ze złomem w tle.

- Tym razem jednak będzie inaczej. Na zdjęciach zobaczymy złom w wersji fashion – wszystko w kolorze i w dobrej wierze – mianowicie uwrażliwienia Polek i Polaków na to, że złom też jest eko! - mówi Anna Swoboda, menedżer ds. komunikacji i PR Olmetu.

Wstępem do nowej odsłony firmowych kalendarzy potentata złomowego ze Śląska był zeszłoroczny kalendarz firmy, który z okazji dziesięciolecia wydawnictwa Olmetu stanowił zbiór najlepszych fotografii ostatniej dekady. Wszystkie zdjęcia łączył jeden element – recykling złomu.

ZOBACZ TAKŻE: Kalendarz "śląski Pirelli" na 2016 rok

- Od ponad 10 lat Olmet za pomocą swoich nietuzinkowych projektów – na czele z artystycznym kalendarzem firmowym czy poprzez szereg akcji charytatywnych – wymienić warto #niechsienieudarzy, #złomszlachetny, a także poprzez współpracę z licznymi artystami i influencerami oraz własną produkcję chyba najbardziej oryginalnego gadżetu firmowego – ekotoreb z poduszek powietrznych, a także w wyniku takich działań jak wydanie książeczki dla dzieci, zabiega o tzw. dobry PR dla branży złomowej - uśmiecha się Anna Swoboda.

Sonda
Zdjęcia w bieliźnie w mediach społecznościowych. Za czy przeciw?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE