Śląskie. Kierowca z Zabrza przejechał policjanta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-08-12 8:12 Rafał Strzelec
Myszków. Kierowca przejechał policjantowi po stopie
Autor: Policja Myszków

Brutalna napaść na policjanta w Myszkowie. W piątek 7 sierpnia policjanci otrzymali informację, że po ulicach jeździ pijany kierowca. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Gdy udało się namierzyć pojazd, rozpoczął się pościg. Kierowca nie miał jednak zamiaru łatwo się poddać. Gdy policjanci wybiegli z radiowozu, by go zatrzymać, przejechał jednemu z nich po stopie.

Dramatyczny pościg w Myszkowie. Kierowca uciekł policjantom

Do zdarzenia doszło 7 sierpnia w piątek. Przed godziną 9.00 dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy bmw, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Policjanci zauważyli pojazd, gdy jechał z naprzeciwka. Zawrócili za nim i rozpoczęli pościg. - Pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierowca nie zatrzymywał się. W Jaworzniku skręcił on w ulicę Helenówka i zaczął uciekać w kierunku Myszkowa. W Myszkowie na ulicy Kościuszki, na skrzyżowaniu z ulicą Sikorskiego, ścigane bmw zatrzymało się na czerwonym świetle - relacjonują mundurowi.

Wydawało się, że tym razem mężczyzna nie da rady uciec przed stróżami prawa. A jednak. Gdy policjanci wybiegli z radiowozu, by go zatrzymać, kierowca docisnął jednego z z policjantów do karoserii i przejechał mu po stopie! Potem uciekł z miejsca zdarzenia. Ranny policjant wymagał pomocy medycznej. Na szczęście rany nie okazały się groźne.

Policjantom udało się namierzyć sprawcę. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna został odnaleziony ponad 200 kilometrów dalej, w Skarżysku-Kamiennej. - Mężczyzna był zaskoczony widokiem mundurowych. W jego mieszkaniu śledczy odnaleźli również narkotyki. Jak się okazało, samochód przekazał swojemu 27-letniemu znajomemu, który miał się go pozbyć. Śledczy zatrzymali także jego, go pod zarzutem zacierania śladów przestępstwa - informuje myszkowska komenda.

Sąd zastosował wobec 46-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Z kolei jego znajomy został aresztowany na miesiąc.

Kierowca BMW potrącił policjanta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.