Pogoda. Nadchodzą przymrozki

i

Autor: Shutterstock

Śląskie: IMGW ostrzega! Będą przymrozki. Ile to potrwa? Trzeba uzbroić się w cierpliwość

2021-04-06 11:18

Wydawało się, że to już wiosna, ale jednak nie do końca. Zima wróciła, choć w swojej najlżejszej postaci. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 14 z 16 województw w naszym kraju w związku z przymrozkami. Bedzie ono obowiązywało do czwartku. W związku z tym kierowcy muszą uważać na drogach, bowiem razem z marznącymi opadami przewidywane jest wystąpienie gołoledzi. Minusowe temperatury to także zagrożenie dla osób bezdomnych. Szczegóły poniżej.

IMGW: Ostrzeżenie I stopnia przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed przymrozkami. Żółty alert występuje w 14 z 16 województw naszego kraju. Wyjątkami są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie o przymrozkach dotyczy również województwa śląskiego. - Na przeważającym obszarze prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -4°C, -1°C, przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C - podaje Monika Kaseja z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Ostrzeżenie IMGW będzie obowiązywało od 6 kwietnia do czwartku 8 kwietnia do godz. 8.00 rano. To właśnie tego dnia możemy się spodziewać poprawy. - Początek tygodnia przyniósł zmianę pogody. Wzrosła prędkość wiatru, zachmurzenie, pojawiły się opady deszczu, deszcz ze śniegiem i śnieg. Zimne powietrze pochodzenia arktycznego i pozostanie z nami aż do czwartku - podaje IMGW na Twitterze. 

>>> Ostrzeżenia IMGW w całym kraju! Zima ATAKUJE Polskę, MASAKRA na drogach [OSTRZEŻENIA IMGW 6.04.2021]

Ważna uwaga - możliwe są aktualizacje na mapie ostrzeżeń IMGW! Już we wtorek (6.04.2021) w godzinach porannych pojawiły się aktualizacje. Zachęcamy do regularnego sprawdzania komunikatów meteo.

Czytaj również: Tajemnica ojca Krzysztofa Krawczyka. Tego prawie NIKT o nim nie wiedział!

Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem