Ostrzeżenia IMGW dla CZTERNASTU województw! Zima ATAKUJE Polskę [OSTRZEŻENIA IMGW 6.04.2021]

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Ostrzeżenia IMGW dla CZTERNASTU województw! Zima ATAKUJE Polskę [OSTRZEŻENIA IMGW 6.04.2021]

Ostrzeżenia IMGW w całym kraju! Zima ATAKUJE Polskę, MASAKRA na drogach [OSTRZEŻENIA IMGW 6.04.2021]

2021-04-06 11:00

Ostrzeżenia IMGW dla niemal całej Polski! We wtorek (6.04.2021) meteorolodzy Instytutu biją na alarm. Przymrozki, opady śniegu, oblodzenie - zimowy klimat wyraźnie da się nam we znaki! Sprawdźcie najnowsze komunikaty meteo i przygotujcie się na pogodowe niespodzianki. Szczegóły na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Ostrzeżenia IMGW dla CZTERNASTU województw! Zima ATAKUJE Polskę [OSTRZEŻENIA IMGW 6.04.2021]
  2. Ostrzeżenia IMGW 6.04.2021: Oblodzenia, przymrozki i opady śniegu 

Ostrzeżenia IMGW dla CZTERNASTU województw! Zima ATAKUJE Polskę [OSTRZEŻENIA IMGW 6.04.2021]

Mapa ostrzeżeń IMGW świeci się na żółto! Tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie nie zostały objęte najnowszą aktualizacją (stan na 6.04.2021, 9:00). Synoptycy alarmują - to będzie prawdziwy kontratak zimy. Na drogach zapanuje szklanka i trzeba będzie stanowczo zdjąć nogi z gazu. Gdzieniegdzie przymrozki zostaną z nami nawet do czwartku, 8 kwietnia. - Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -4°C, przy gruncie do -6°C. Temperatura maksymalna dnia 06.04 wyniesie od 4°C do 6°C - czytamy w alercie dla Warszawy, pod którym podpisał się synoptyk IMGW-PIB, Michał Jaworski.

Czytaj też: Pogoda na dziś, 6 kwietnia 2021: za oknami istne SZALEŃSTWO! Burze, śnieg i kontratak ZIMY

Ostrzeżenia IMGW 6.04.2021: Oblodzenia, przymrozki i opady śniegu 

Mapa alertów jest we wtorek (6 kwietnia) pełna komunikatów, kolorów i kresek. Sprawdźmy szczegóły i przygotujmy się na niemiłe niespodzianki. Ostrzeżenie dotyczące przymrozków obejmuje tereny województw:

Ostrzeżenie IMGW dotyczące oblodzenia dotyczą województw:

  • pomorskiego
  • mazowieckiego
  • lubelskiego

Opady śniegu pojawią się w województwach:

  • podkarpackim
  • pomorskim

Uwaga - możliwe są aktualizacje na mapie ostrzeżeń IMGW! Już we wtorek (6.04.2021) w godzinach porannych pojawiły się aktualizacje. Zima zaatakowała m.in. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zachęcamy do regularnego sprawdzania komunikatów meteo. 

- Początek tygodnia przyniósł zmianę pogody. Wzrosła prędkość wiatru, zachmurzenie, pojawiły się opady deszczu, deszcz ze śniegiem i śnieg. Zimne powietrze pochodzenia arktycznego i pozostanie z nami aż do czwartku - czytamy w komunikacie IMGW na Twitterze.

Niespodziewany atak zimy w Polsce