Wielkopolskie: Termometry mogą OSZALEĆ! Wiosna tylko w kalendarzu

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wielkopolskie: Termometry mogą OSZALEĆ! Wiosna tylko w kalendarzu

Wielkopolskie: Termometry mogą OSZALEĆ! Wiosna tylko w kalendarzu

2021-04-06 14:29

Na przełomie marca i kwietnia mogliśmy poczuć wiosenną pogodę. Okazuje się, że to było tylko chwilowe ocieplenie. Święta wielkanocne nie rozpieszczały mieszkańców Wielkopolski, a kolejne dni mają być jeszcze gorsze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie.

Kilka ostatnich dni było naprawdę przyjemnych. Termometry sięgały nawet 20 stopni Celsjusza. W poniedziałek (5 kwietnia) nastąpiło załamanie pogody, a mieszkańcy województwa wielkopolskiego zmagali się z silnym wiatrem oraz opadami deszczu i śniegu. Okazuje się, że w najbliższych dniach warunki pogodowe także nie będą najlepsze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, które obowiązuje na terenie całego województwa wielkopolskiego. Należy spodziewać się przymrozków.

Czytaj: Koronawirus w Polsce, 6 kwietnia. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [06.04.2021]

- Prognozowana jest temperatura minimalna powietrza od -3°C do -1°C, przy gruncie od -5°C do -2°C. Temperatura maksymalna w dzień od 4°C do 6°C - czytamy w komunikacie.

Przymrozków mogą występować od wtorku (6 kwietnia) do czwartku (8 kwietnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent.

Pogoda w górach