Takich autobusów jeszcze nie było! MPK chce ułatwić życie wielu mieszkańcom Poznania

2021-04-05 12:00
Takich autobusów jeszcze nie było! MPK chce ułatwić życie wielu mieszkańcom Poznania
Autor: MPK Poznań Takich autobusów jeszcze nie było! MPK chce ułatwić życie wielu mieszkańcom Poznania

Nowe autobusy wyjadą na ulice Poznania. Takich pojazdów na ulicach stolicy Wielkopolski jeszcze nie było. MPK Poznań chce mocno ułatwić życie wielu mieszkańcom. Zobaczcie, jakie pojazdy niedługo pojawią się na ulicach.

MPK Poznań poinformowało, że niedługo kupi pięć minibusów, z których każdy będzie mógł przewieźć co najmniej 35 osób. Zostało już ogłoszone postępowanie przetargowe w tej sprawie. Pojazdy mają być dostarczone do spółki jeszcze w tym roku.

- Niewielkie autobusy, dzięki swoim gabarytom, dadzą możliwość przewozu osób w rejonach, które dziś m.in. z uwagi na nośność i szerokość drogi nie mogą liczyć na obsługę komunikacyjną - powiedział Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań.

Skąd pomysł na minibusy? W ostatnim czasie mieszkańcy woleliby, aby na ulicach pojawiały się, jak największe pojazdy, które będą w stanie przewieźć dużą liczbę osób.

- Minibusy będą kierowane przede wszystkim na linie obsługujące osiedla z dużym zapotrzebowaniem na transport publiczny, gdzie odległość do przystanków tramwajowych i autobusowych może zniechęcać potencjalnych pasażerów - mówi Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Miechowicz zaznaczył, że trasy dla nowych minibusów będą stosunkowo krótkie, a "ich zadaniem będzie dowiezienie pasażerów do linii tramwajowych i autobusowych, ale także zapewnienie komunikacji w obrębie osiedla, co podniesie atrakcyjność transportu publicznego".

W najbliższym czasie MPK Poznań ma konsultować trasy z radami osiedli.

Kolejny protest kierowców i pracowników MPK
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE