Atak zimy na Warmii i Mazurach

i

Autor: KMP Olsztyn Atak zimy na Warmii i Mazurach. Spadł śnieg, drogi są oblodzone, a synoptycy ostrzegają przed przymrozkami.

ATAK ZIMY na Warmii i Mazurach! "Przecierasz oczy ze zdumienia i nie wierzysz" [ZDJĘCIA]

2021-04-06 9:20

Zima zaatakowała na Warmii i Mazurach! Kilka centymetrów śniegu, przymrozki i oblodzone drogi - z taką pogodą muszą mierzyć się mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Kiedy wydawało się, że wiosna zostanie z nami już na dobre, zima postanowiła o sobie przypomnieć. Co więcej, nie jest to krótkotrwały powrót zimy. - Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i zostanie z nami aż do czwartku - prognozuje IMGW. Jak zawsze przy okazji opadów śniegu i oblodzonych dróg, o wzmożoną ostrożność na drogach apeluje policja.

- Wstajesz rano, przecierasz oczy ze zdumienia i ciągle nie wierzysz... Zima bawi się w najlepsze - tak kwietniowy atak zimy na Warmii i Mazurach skomentowali na Twitterze policjanci z KMP w Olsztynie. Zdjęcia nadesłane przez olsztyńskich policjantów nie pozostawiają złudzeń. Zima wróciła na Warmię i Mazury. Sypiący śnieg bardzo utrudniał jazdę po lokalnych drogach. Widoczność była ograniczona, a drogi bardzo śliskie.

Stolica woj. warmińsko-mazurskiego to nie jedyne miejsce w regionie, gdzie zima postanowiła o sobie przypomnieć. Po Wielkanocy mieszkańcy mogli przeżyć szok. Zamiast wiosennego ciepła - przymrozki, a do tego kilka centymetrów śniegu i oblodzone drogi.

Co więcej, nie jest to krótkotrwały powrót zimy na Warmię i Mazury. - Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i zostanie z nami aż do czwartku - prognozuje IMGW. Wtorek, 6 kwietnia, będzie kolejnym dniem, w którym może pojawić się śnieg. - W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, gdzieniegdzie opady krupy śnieżnej - czytamy w komunikacie IMGW. Temperatura maksymalna w Olsztynie do 5 stopni Celsjusza. Jak zawsze, przy okazji opadów śniegu i oblodzonych dróg, policjanci apelują o zachowanie wzmożonej ostrożności podczas jazdy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: To był polski REKORD ZIMNA! –42 stopnie na termometrze. Jak oni to wytrzymali?

Śmigus dyngus gwiazd. Tak oblali Tomaszewską i Sikorę w PnŚ. Zielińska przechytrzyła siostrę