Zima wróciła do Trójmiasta! Śnieg i mróz po Wielkanocy. IMGW wydaje ostrzeżenia

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Zima wróciła do Trójmiasta! Śnieg i mróz po Wielkanocy. IMGW wydaje ostrzeżenia

Zima wróciła do Trójmiasta! Śnieg i mróz po Wielkanocy. IMGW wydaje ostrzeżenia

2021-04-06 9:15

Ujemne wskazania termometrów i opady śniegu, mimo początku kalendarzowej wiosny! Pogoda na Pomorzu zmienia się jak w kalejdoskopie. Dzisiejszy poranek zaskoczył wielu mieszkańców regionu. Kierowcy dojeżdżający z południowych i zachodnich krańców Trójmiasta musieli odśnieżyć swoje auta. Minionej nocy miejscami sypało również na Kaszubach. Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego regionu alerty ostrzegające przed oblodzeniami.

Opady śniegu i oblodzenia na Pomorzu! Zima wróciła do Trójmiasta i okolic. Choć w niemal całym regionie w ciągu dnia mrozu nie odczujemy, nocne spadki temperatur mogą mocno utrudnić życie kierowcom, również o poranku. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą całego województwa pomorskiego.

O czym mówi alert pierwszego stopnia IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - ostrzegają eksperci.

Z aktualnych prognoz wynika, że już w najbliższy weekend w Trójmieście znów możemy poczuć powiew wiosny. Temperautra ma wówczas wzrosnąć do 15 stopni Celsjusza.

Krzysztof Krawczyk nie żyje