Pogoda na jutro, 6 kwietnia 2021: za oknami istne SZALEŃSTWO! Burze, śnieg i kontratak ZIMY

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenie

Pogoda na dziś, 6 kwietnia 2021: za oknami istne SZALEŃSTWO! Burze, śnieg i kontratak ZIMY

2021-04-06 6:10

Pogoda na dziś (6.04.2021) dla Polski. We wtorek (6 kwietnia) przeżyjemy prawdziwe pogodowe zawirowania! Prognoza pogody na najbliższe godziny jest daleka od wymarzonej. Deszcz, deszcz ze śniegiem, krupa śnieżna i burze - to wszystko w ciągu jednego dnia?! Niestety to bardzo realny scenariusz. - Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i zostanie z nami aż do czwartku. W tym czasie maksymalna temperatura powietrza nie przekroczy 10 stopni Celsjusza - alarmuje IMGW. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś, 6 kwietnia 2021: za oknami istne SZALEŃSTWO! Burze, śnieg i ATAK ZIMY
  2. Pogoda na dziś, 6 marca 2021. Ostrzeżenia IMGW
  3. Prognoza pogody. Temperatura 6.04.2021
  4. Prognoza pogody dla Polski. Kiedy poprawa?

Pogoda na dziś, 6 kwietnia 2021: za oknami istne SZALEŃSTWO! Burze, śnieg i ATAK ZIMY

Jaka będzie pogoda we wtorek 6 kwietnia?

Pogoda na dziś (6.04.2021) to prawdziwe starcie wiosny z zimą! Wygląda na to, że prognoza pogody dla Polski nie zamierza poprawić nam humoru. W oficjalnym serwisie IMGW widzimy ostrzeżenia - oblodzenia i przymrozki. Niestety to bynajmniej nie jest koniec złych wieści. Synoptycy Instytutu przewidują niebezpieczne zjawiska, którym mogą towarzyszyć wyładowania atmosferyczne! - Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, gdzieniegdzie opady krupy śnieżnej. Miejscami burze. W Bieszczadach początkowo opady o natężeniu umiarkowanym i możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm - informuje IMGW.

Czytaj też: ATAK ZIMY! IMGW ostrzega przed ŚNIEGIEM i silnym wiatrem!

Pogoda na dziś, 6 marca 2021. Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia IMGW 6.04.2021

Uwaga! Cała Polska świeci się na żółto. Mowa rzecz jasna o mapie ostrzeżeń IMGW na 6.04.2021 i kolejne dni. Meteorolodzy alarmują - przymrozki, opady śniegu i oblodzenie dadzą się we znaki kierowcom i nie tylko. Może być bardzo niebezpiecznie! Początek kwietnia wskazuje jasno - zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C - czytamy w alercie IMGW dla Warszawy.

Polecamy zapoznanie się ze szczegółową mapą ostrzeżeń w głównym serwisie IMGW. Większość alertów wygasa dopiero 8 kwietnia. Do uczestników ruchu drogowego kierujemy apel o ostrożność.

Prognoza pogody. Temperatura 6.04.2021

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 6 kwietnia?

- Temperatura maksymalna od 2°C do 6°C; w rejonach podgórskich Karpat od -1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy także dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich - czytamy na stronie IMGW. Jest jeszcze jeden problem - chodzi o silny wiatr!

- Na wybrzeżu i w czasie burz porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h. Miejscami zawieje, a w górach także zamiecie śnieżne - informuje IMGW.

Prognoza pogody dla Polski. Kiedy poprawa?

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0 stopni C. W dzień temperatura osiągnie wartości od 10 do 18 stopni C - przewidują synoptycy.

Załamanie pogody nad jeziorem Wigry zaskoczyło turystów w łódce. Pomogli policyjni wodniacy