Prognoza pogody, 4.04.2021, niedziela. Jaka będzie pogoda w Wielką Niedzielę 2021?

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody, 4.04.2021, niedziela. Jaka będzie pogoda w Wielką Niedzielę 2021?

UWAGA Opole! Ogromne wahania temperatur. Termometry ZWARIUJĄ! [OSTRZEŻENIA]

2021-04-06 9:56

Opole, pogoda. We wtorek (06.04.21 r.) IMGW wydało ostrzeżenia dla niemal całej Polski. We wtorek "na żółto" świeci się 14 województw, informując o ostrzeżeniach pierwszego stopnia. Przymrozki, opady śniegu, oblodzenie - zimowy klimat wyraźnie daje nam się we znaki w pierwszych tygodniach kalendarzowej wiosny. Opole i województwo opolskie czeka niemały szok pogodowy, w najbliższych dniach termometry zwariują. Sprawdź pogodę na najbliższy tydzień na se.pl.

Spis treści

  1. Opolskie, pogoda. Jaka sytuacja w najbliższym tygodniu? [PROGNOZA 06. - 09.04.21 r.]
Ukradł yorka spod sklepu

Opole, pogoda, prognoza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek (06.04.21 r.) ostrzeżenie I stopnia o przymrozkach - dla całego województwa opolskiego. Według danych na godzinę 9.40, ostrzeżenie obowiązuje aż do czwartku (08.04) do godziny 07:30.

Podobna sytuacja w niemal całym kraju; ostrzeżenia pierwszego stopnia przed ochłodzeniem i przymrozkami otrzymało 14 województw (tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie nie zostały objęte najnowszą aktualizacją).

Opolskie, pogoda. Jaka sytuacja w najbliższym tygodniu? [PROGNOZA 06. - 09.04.21 r.]

Opole, pogoda wtorek 6 kwietnia

Na Opolszczyźnie i w samym Opolu ochłodzenie utrzyma się jeszcze do końca tygodnia.W poniedziałkowy wieczór w stolicy regionu spadł deszcz ze śniegiem, pokrywając miasto cienką warstwą białego, zmrożonego puchu. We wtorek (06.04.) w ciągu dnia prognozuje się maksymalnie 7 °C (około godziny 16.00). Wieczorem znów powróci deszcz ze śniegiem, w nocy nawet do -2°C.

Opole, pogoda środa 7 kwietnia

Podobnie jak we wtorek, także w środę deszcz nie odstąpi mieszkańców Opola na krok. Zachmurzenie, silny wiatr, duża wilgotność minusowe temperatury w nocy i maksymalnie 6°C w ciągu dnia - z taką aurą środa zakończy się temperaturą odczuwalną sięgającą -3°C.

Opole, pogoda czwartek 8 kwietnia

W czwartek powinno obejść się bez deszczu, za to ze śniegiem. Spadnie ok. 7.00 rano, a termometry pokażą 1°C. Mimo niskich temperatur (maksymalnie 7°C) przez większą część dnia na niebie zagości słońce.

Opole, pogoda piątek 9 kwietnia

Piątek ma być początkiem delikatnego ocieplenia. Choć noc wciąż obniży temperatury do minusowych wartości, w ciągu dnia powinniśmy odnotować ok. 12°C. Bez słońca i bez opadów, za to z dużym zachmurzeniem z dodatnimi temperaturami zaczniemy weekend. A ten przyniesie naprawdę duża zmianę!

Sobota i niedziela (10 i 11 kwietnia) powinny przynieść wyczekiwane ocieplenie. Według dostępnych prognoz, choć na opalanie nad jeziorem nie ma co liczyć, termometry wreszcie wskażą wartości zbliżone do 20°C. Słońce pojawi się na chwilę w niedzielę, najpewniej zwiastując kolejny deszczowy tydzień.