Przymrozki

i

Autor: Fotocitizen / CC0 / pixabay.com

Świętokrzyskie: IMGW ostrzega! Przymrozki na Kielecczyźnie. Żółty alert w niemal całym kraju

2021-04-06 10:23

Nie będziemy przytaczać słynnego powiedzenia na temat chłodu na Kielecczyźnie. Każdy je zna. Natomiast informujemy Was, że najbliższe dni będą bardzo chłodne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed przymrozkami. Obejmuje ono niemal całą Polskę, z wyjątkiem (i tu zaskoczenie) jej północno-wschodnich krańców. Ostrzeżenie obowiązuje od 6 kwietnia do 8 kwietnia.

Świętokrzyskie. IMGW ostrzega przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed przymrozkami. Chodzi o znaczną część kraju, bowiem na żółto zaznaczonych jest aż 14 z 16 województw. Jedynymi, gdzie póki co nie wprowadzono alertów, są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie. Niestety, chód dotrze również na Kielecczyznę. W ciągu dnia temperatura będzie wynosiła kilka stopni Celsjusza powyżej zera. Jednak wieczorem i w nocy można się spodziewać przymrozków na poziomie około -2, a nawet -3 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie obowiązuje od 6 kwietnia od rana do 8 kwietnia do godz. 8.00. Jak przewidują synoptycy chłodniejsza aura pozostanie z nami właśnie do czwartku.

Czytaj koniecznie: Ostrzeżenia IMGW dla CZTERNASTU województw! Zima ATAKUJE Polskę [OSTRZEŻENIA IMGW 6.04.2021]

- Początek tygodnia przyniósł zmianę pogody. Wzrosła prędkość wiatru, zachmurzenie, pojawiły się opady deszczu, deszcz ze śniegiem i śnieg. Zimne powietrze pochodzenia arktycznego i pozostanie z nami aż do czwartku - czytamy we wpisie IMGW na Twitterze.

Ważna uwaga - możliwe są aktualizacje na mapie ostrzeżeń IMGW! Już we wtorek (6.04.2021) w godzinach porannych pojawiły się aktualizacje. Zachęcamy do regularnego sprawdzania komunikatów meteo. 

Zobacz również: Najpiękniejsze kielczanki na Instagramie. Gorące zdjęcia! [FOTO]

Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem