Śląskie: Multirecydywista poszukiwany przez policję! Może być niebezpieczny

2020-11-26 7:00 Rafał Strzelec
 To 30-letni Henryk Gawroński poszukiwany przez śląską policję
Autor: Policja Zawiercie To 30-letni Henryk Gawroński poszukiwany przez śląską policję

Rozpoznajecie tę twarz? Natychmiast zgłoście się na policję! To 30-letni Henryk Gawroński poszukiwany przez śląskich mundurowych. Mężczyzna ma na koncie całkiem sporo przewinień m.in. naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Cały czas jednak udaje mu się uciec przed wymiarem sprawiedliwości.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Zawierciu Henryk Gawroński jest poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy we Włoszczowie za wręczanie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. Ale to nie wszystko. Również Sąd Rejonowy w Myszkowie dąży do schwytania 30-latka. Wystawiono za nim listy gończe w związku z popełnieniem kilku przestępstw:

  • kradzież z włamaniem (art. 279 §1 kk),
  • niestosowanie się do orzeczonych środków karnych (art.. 244 kk),
  • naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza (art. 222 §1 kk),
  • zniszczenie mienia ruchomego (art. 288 §1 kk),
  • wręczanie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną (art.. 229 §3 kk),
  • prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (art. 178a §1 i 4 kk)

Henryk Gawroński ma 181 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, krótkie, ciemne, faliste włosy, zielone oczy i śniadą cerę. - Osoby znające miejsce pobytu poszukiwanego lub posiadające informacje mogące przyczynić się do jego zatrzymania, proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu tel. 47 85 352 80, 47 85 352 55 lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres e-mail: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub za pomocą formularza „Powiadom nas”. W każdym przypadku gwarantujemy anonimowość! - dodają mundurowi.

Jazda próbna zakończyła się ucieczką przed policją