Policja

i

Autor: Policja Śląska zdjęcie poglądowe

Szok!

Śląskie. Policja zatrzymała 40-latka, który powodował kolizje drogowe. Wyłudził dziesiątki tysięcy złotych z ubezpieczeń

2022-12-08 10:27

40-latek ze Śląska miał chorą pasję! Jeździł autem i kiedy była tylko taka możliwość, doprowadzał do drogowych kolizji! Jego celem było przede wszystkim zgarnięcie odszkodowania z zakładu ubezpieczeniowego. Tym sposobem facet dorobił się 140 tysięcy złotych! Policjanci w końcu zauważyli, że mówiąc kolokwialnie... coś tu śmierdzi!

Śląskie. 40-latek wywoływał kolizje na drogach. Zgarniał sporą kasę z ubezpieczalni

Wszystko zaczęło się w 2017 roku w Będzinie. 40-letni mężczyzna wymyślił sobie sprytny sposób zarobienia sporej sumy pieniędzy. Jeździł swoim autem i doprowadzał do kolizji drogowych. Łącznie było jedenaście takich zdarzeń m.in. w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Katowicach i Chorzowie. Tak Komenda Wojewódzka w Katowicach opisuje jego "modus operandi".

- Sposób, w jaki prowokował zdarzenia drogowe, za każdym razem był podobny. Mężczyzna najczęściej wybierał drogi dwupasmowe i obserwował, czy ktoś jadący przed nim nie zamierza zmienić pasa ruchu. Wybierał miejsca nieobjęte monitoringiem. Gdy widział, że inny kierowca włącza kierunkowskaz i zmienia pas, gwałtownie przyspieszał, uderzając w jego samochód. Prowokował też zdarzenia na rondach. Gdy będąc na skrzyżowaniu, widział, że ktoś powoli na nie wjeżdża, również przyspieszał, doprowadzając do kolizji. Po stłuczce 40-latek wychodził ze swojego auta i doprowadzał do kłótni, wzbudzając w uczestnikach kolizji przeświadczenie, że są winni - czytamy w komunikacie.

40-latek zawsze wybierał takie miejsca, gdzie nie ma monitoringu. Za każdym razem udawało mu się "uzyskać" status poszkodowanego. W końcu sprawą zajęli się śledczy. W maju wyszło na jaw, że 40-latek z Bytomia dzięki swojej chorej pasji uzyskał z ubezpieczalni aż 140 tys. złotych! Mundurowi zatrzymali oszusta.

- Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, zostało wobec niego zastosowane zabezpieczenie majątkowe w kwocie 14 tysięcy złotych. Prokuratura Rejonowa Katowice Południe skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. 40-latkowi grozi do 5 lat więzienia - informuje policja. Mundurowi apelują, aby po kolizji zawsze zachować spokój i zimną głowę, a gdy jesteśmy przekonani, że wina nie leży po naszej stronie, warto rozważyć drogę sądową.

Ruszył proces Ernesta K., który po pijanemu spowodował wypadek. Zginęło dwóch jego kolegów
Sonda
Czy spowodowałeś kiedyś kolizję na drodze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany