Śląskie. Potężna akcja policji! Kolejny CIOS w Psycho Fans. W tle ustawka sprzed lat [ZDJĘCIA]

2020-09-16 9:58 Rafał Strzelec

Potężna akcja policjantów na Śląsku. Mundurowi zatrzymali siedmiu członków gangu pseudokibiców, którzy są podejrzani m.in. o udział tzw. „ustawce”, do której doszło w 2010 roku. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli m.in. maczety, race oraz narkotyki.

Akcja policjantów na Śląsku. Mundurowi zatrzymali na terenie m.in. Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic siedmiu mężczyzn. Najpierw zatrzymano pięciu podejrzanych w wieku od 23 do 30 lat. Potem doprowadzono do prokuratury z Aresztu Śledczego dwóch mężczyzn w wieku 33 i 40 lat.

- W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli maczety, race, marihuanę, kominiarki z emblematami lokalnego klubu sportowego oraz ochraniacze na zęby. Dokładnemu sprawdzeniu poddawane są zabezpieczone u podejrzanych komputery, nośniki danych oraz telefony komórkowe. W działaniach uczestniczył przewodnik z psem do wykrywania narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach - podaje katowicka komenda wojewódzka.

W Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Mieli również brać udział  „ustawce” z użyciem niebezpiecznych narzędzi takich jak młotki czy maczety, która miała miejsce w 2010 roku w Katowicach. Na wniosek prokuratora sad podjął decyzję o areszcie dla sześciu osób na okres trzech miesięcy.

Sprawa gangu dotyczy działalności grupy przestępczej od 2014, która trwała od 2014 roku. Jej członkowie popełniali przestępstwa kryminalne, zajmowali się również narkotykami. Są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów.

Seks na Mariackiej w Katowicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.