Śląskie. Tajemnicze znalezisko nad wodą! Doszło do tragedii? Akcja trwa [ZDJĘCIA]

2020-08-12 12:34 Rafał Strzelec
Tarnowskie Góry. Policja szuka właściciela pontonu i sprzętu do pływania
Autor: Policja Tarnowskie Góry

Policjanci z Tarnowskich Gór zwracają się z prośbą o pomoc w odnalezieniu właściciela pontonu oraz innych rzeczy, znalezionych wczoraj na brzegu zalewu Nakło-Chechło. Policjanci jednocześnie prowadzą akcję poszukiwawczą, by zweryfikować tezę o ewentualnym utonięciu właścicieli sprzętu.

Tarnowskie Góry. Tajemnicze znalezisko w zbiorniku Nakło-Chechło

Policjanci otrzymali informację o znalezieniu przedmiotów widocznych na dole w galerii wczoraj (11 sierpnia) o godz. 20.00. - Z dyżurnym tarnogórskiej jednostki skontaktowała się osoba, która poinformowała, że na brzegu zalewu Nakło-Chechło w Tarnowskich Górach ujawniła niezacumowany ponton, a w pobliżu nie było właściciela mienia - precyzują policjanci. Obok pontonu znajdowało się krzesło turystyczne, a w niewielkiej odległości od tych rzeczy, koc i dziecięca butelka ze smoczkiem. Policjanci natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej. Blisko 60 policjantów z Tarnowskich Góra oraz katowickiego oddziału prewencji, wraz z ratownikami Tarnogórskiego WOPR, strażakami oraz płetwonurkami, zaczęli przeszukiwać ogromny teren zalewu. W trakcie kilkugodzinnej akcji służby nikogo nie odnalazły.

Nakło-Chechło. Znaleziono ponton i przedmioty do pływania. Policja szuka właściciela

To nie wszystkie działania, jakie podjęli policjanci. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania właścicieli pontonu i pozostałych przedmiotów. Sprawdzili samochody zaparkowane na parkingach zalewu i docierali do ich właścicieli. Wśród nich była rodzina z Bytomia z dwuletnim dzieckiem, ale to nie oni są właścicielami znalezionych przedmiotów. Choć do tej pory nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące zaginięcia kogokolwiek nad zbiornikiem Nakło-Chechło, policjanci nadal prowadzą akcję poszukiwawczą. Zwracają się również o pomoc do internautów.

- Jeżeli ktoś z Państwa wie, do kogo należą prezentowane na zdjęciach rzeczy lub ktoś z Państwa bliskich wyjechał nad tutejszy zalew i do chwili obecnej nie macie z nim kontaktu, to prosimy o przekazania takich informacji, kontaktując się osobiście lub telefonicznie z dyżurnym tutejszej komendy znajdującej się w Tarnowskich Górach przy ulicy Bytomskiej 6, telefon: 47 85 342 55 lub 112 - dodają mundurowi.

Kierowca BMW potrącił policjanta
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE