Śląskie. Tajemnicze znalezisko nad wodą! Doszło do tragedii? Akcja trwa [ZDJĘCIA]

2020-08-12 12:34 Rafał Strzelec
Tarnowskie Góry. Policja szuka właściciela pontonu i sprzętu do pływania
Autor: Policja Tarnowskie Góry

Policjanci z Tarnowskich Gór zwracają się z prośbą o pomoc w odnalezieniu właściciela pontonu oraz innych rzeczy, znalezionych wczoraj na brzegu zalewu Nakło-Chechło. Policjanci jednocześnie prowadzą akcję poszukiwawczą, by zweryfikować tezę o ewentualnym utonięciu właścicieli sprzętu.

Tarnowskie Góry. Tajemnicze znalezisko w zbiorniku Nakło-Chechło

Policjanci otrzymali informację o znalezieniu przedmiotów widocznych na dole w galerii wczoraj (11 sierpnia) o godz. 20.00. - Z dyżurnym tarnogórskiej jednostki skontaktowała się osoba, która poinformowała, że na brzegu zalewu Nakło-Chechło w Tarnowskich Górach ujawniła niezacumowany ponton, a w pobliżu nie było właściciela mienia - precyzują policjanci. Obok pontonu znajdowało się krzesło turystyczne, a w niewielkiej odległości od tych rzeczy, koc i dziecięca butelka ze smoczkiem. Policjanci natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej. Blisko 60 policjantów z Tarnowskich Góra oraz katowickiego oddziału prewencji, wraz z ratownikami Tarnogórskiego WOPR, strażakami oraz płetwonurkami, zaczęli przeszukiwać ogromny teren zalewu. W trakcie kilkugodzinnej akcji służby nikogo nie odnalazły.

Nakło-Chechło. Znaleziono ponton i przedmioty do pływania. Policja szuka właściciela

To nie wszystkie działania, jakie podjęli policjanci. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania właścicieli pontonu i pozostałych przedmiotów. Sprawdzili samochody zaparkowane na parkingach zalewu i docierali do ich właścicieli. Wśród nich była rodzina z Bytomia z dwuletnim dzieckiem, ale to nie oni są właścicielami znalezionych przedmiotów. Choć do tej pory nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące zaginięcia kogokolwiek nad zbiornikiem Nakło-Chechło, policjanci nadal prowadzą akcję poszukiwawczą. Zwracają się również o pomoc do internautów.

- Jeżeli ktoś z Państwa wie, do kogo należą prezentowane na zdjęciach rzeczy lub ktoś z Państwa bliskich wyjechał nad tutejszy zalew i do chwili obecnej nie macie z nim kontaktu, to prosimy o przekazania takich informacji, kontaktując się osobiście lub telefonicznie z dyżurnym tutejszej komendy znajdującej się w Tarnowskich Górach przy ulicy Bytomskiej 6, telefon: 47 85 342 55 lub 112 - dodają mundurowi.

Kierowca BMW potrącił policjanta