Śląskie: Wygłodniałe dzieciaki z maczetą napadały na ludzi. Ich łupem padły pączusie!

2021-03-05 13:20 bw
Śląskie: Wygłodniałe dzieciaki z maczetą napadały na ludzi. Ich łupem padły pączusie!
Autor: Policja Śląska Śląskie: Wygłodniałe dzieciaki z maczetą napadały na ludzi. Ich łupem padły pączusie!

Niepełnoletni sprawcy uzbrojeni w maczetę i pałkę teleskopową napadali na ludzi w Zabrzu. Najpierw ukradli piękne buty sportowe, a później... pączki. Poszkodowanymi były osoby nieletnie! Szybko okazało się, że kradzieży z rozbojem dopuścili się nastolatkowie w wieku 13, 14 i 15 lat.

W czwartek, 4 marca, krótko po godzinie 12:00 dyżurny trzeciego komisariatu w Zabrzu w krótkim odstępie czasu otrzymał dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz rozboju. Jak wynikało ze zgłoszeń, w obu przypadkach sprawcami byli trzej nieletni. - Młodzi sprawcy rozboju, posługując się maczetą oraz pałką teleskopową, najpierw dokonali kradzieży rozbójniczej w rejonie ulicy Wyciska, a chwilę później rozboju w rejonie ulicy Korczoka. Ich łupem w pierwszym przypadku padły buty sportowe, a w drugim pączki - relacjonują zabrzańscy mundurowi. W obu przypadkach pokrzywdzonymi były osoby nieletnie. Sprawą natychmiast zajęli się mundurowi z trzeciego komisariatu oraz policjanci z Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zabrzańskiej komendy. Kilka godzin później sprawcy zostali zatrzymani. Byli to trzej chłopcy w wieku 15, 14 i 13 lat. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Tragiczny wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje dwóch górników
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE