Śląskie. ŻÓŁTY PYŁ na samochodach i parapetach! Może być NIEBEZPIECZNY!

i

Autor: RS

Śląskie. ŻÓŁTY PYŁ na samochodach i parapetach! Czy jest NIEBEZPIECZNY?!

2020-05-13 10:34

Żółty pył pojawił się na samochodach i parapetach w wielu śląskich miastach. Nie wszyscy wiedzą, czym jest i co oznacza. Sprawdzamy zatem, skąd pochodzi i czy jest niebezpieczny dla człowieka.

Żółty pył nie jest zjawiskiem nowym. Często pojawia się w dużych ilościach wiosną. Skąd pochodzi? Jest to żółty nalot, który pochodzi o sosny. Trwa właśnie sezon pylenia tego drzewa. Żółty nalot jest łatwy w usunięciu. Wystarczy spłukać samochód wodą lub po prostu udać się, jeśli to możliwe, do myjni. Taka sytuacja może potrwać około miesiąc, bowiem pyłek może się pojawiać od połowy maja do połowy czerwca.

Czy żółty pyłek jest niebezpieczny? Na szczęście nie! Pyłki drzew iglastych na szczęście rzadko uczulają, podobnie jest w przypadku sosny. Alergię wywołują przede wszystkim inne kwitnące w maju i czerwcu rośliny. Jednak duża ilość żółtego pyłu w powietrzu może sprawić, że alergicy odczują pewne niedogodności m.in. podrażnienie dróg oddechowych. Warto pamiętać, że alergicy są zwolnieni z noszenia maseczek, bowiem utrudniałoby to im oddychanie. W przypadku kontroli policji nie jest wymagane posiadanie zaświadczenia o alergii czy astmie, co jest określone w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia.

Alergia pokarmowa u dzieci - jak jej uniknać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany