Policjanci ze Śląska potrzebują mebli

i

Autor: Shutterstock

Nowych nie dostaną!

Śląskim policjantom brakuje mebli! Szukają darmowych biurek, szaf i krzeseł. Ujawniono list komendanta

2023-01-19 9:23

Policjanci ze Śląska dostali nowe zadanie. Tym razem chodzi o poszukiwanie darmowych mebli - biurek, krzeseł, szaf. Pod listem w tej sprawie podpisał się wiceszef śląskiej komendy wojewódzkiej. W pomoc dla policjantów mają zostać zaangażowane instytucje, które ze stróżami prawa współpracują np. samorządy czy prokuratura.

Policjanci ze Śląska szukają darmowych mebli

Sprawę nagłośnił RMF FM, który ujawnił treść listu, pod którym podpisał się wiceszef śląskiej komendy. Jak czytamy, w związku ze zwiększeniem stanów etatowych w jednostkach policji w całym województwie i wyeksploatowaniem obecnego wyposażenia trwa poszukiwanie biurek, krzesełek i szaf na ubrania. - Ze względu na ograniczenia w możliwości wydatkowania środków budżetowych zasadnym jest podjęcie działań zmierzających do pozyskania zbędnego ww. asortymentu również na zasadach darowizny od podmiotów współpracujących z Policją, w ramach obowiązujących przepisów - pisze komendant. Te instytucje to m.in. sądy, prokuratury, jednostki straży pożarnej i wojskowe. Wiceszef śląskiej policji prosi, aby rozeznać się, czy wśród tych instytucji jest możliwość pozyskania brakującego umeblowania.

Policja przyznaje, że meble są potrzebne

Komisarz Magdalena Szust z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przyznaje, że już od wielu lat praktykowana jest wymiana sprzętu między wymienionymi instytucjami i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. - O wiele lepsze jest wykorzystywanie mebli, które są zdatne do użytku, niż wyrzucanie ich na śmietnik - mówi w rozmowie z Super Expressem. Policjanta z biura prasowego śląskiej Policji zapowiedziała, że odniesie się do szczegółów sprawy drogą mailową. Zapytaliśmy m.in. czy są jednostki, w których potrzeba wymiany lub doposażenia jest pilna. Na odpowiedź czekamy.

Sonda
Czy ufasz polskiej policji?
Kierowca BMW uciekał przed policją. Pościg krakowskich służb
Nasi Partnerzy polecają