Chorzów. Trakcja spadła na pociąg. Spore utrudnienia

i

Autor: pixabay.com/zdjęcia poglądowe Chorzów. Trakcja spadła na pociąg. Spore utrudnienia

Słup trakcyjny spadł na jadący pociąg! Wszystko przez złodziei. Chwile grozy w Chorzowie

2021-04-06 8:01

Chwile grozy przeżyli w poniedziałek wieczorem pasażerowie jednego z pociągów Kolei Śląskich. Na wysokości Chorzowa doszło do zerwania sieci trakcyjnej. Jeden ze słupów spadł na jadący pociąg. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W związku ze zdarzeniem występowały spore utrudnienia. Prawdopodobnym powodem awarii była próba kradzieży!

Chorzów. Słup trakcyjny spadł na pociąg. Spore utrudnienia

Zdarzenie miało miejsce w Poniedziałek Wielkanocny (5 kwietnia) wieczorem w Chorzowie, pomiędzy stacjami Chorzów Miasto a Chorzów Stary. Słup trakcyjny spadł na pociąg pasażerski relacji Tarnowskie Góry-Katowice. O zdarzeniu poinformował chorzowski magistrat. - W rejonie ulicy Poznańskiej na pasażerski pociąg relacji Tarnowskie Góry-Katowice przewróciła się trakcja kolejowa. Doszło do zablokowania torowiska w obu kierunkach. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu działają już służby. Z informacji, które otrzymujemy, wynika, że pasażerom zostanie podstawiony zastępczy autobusowy - podawał Urząd Miasta.

Czytaj również: Mężczyzna runął na chodnik z trzynastego piętra! Dramat w Tychach

W wyniku zdarzenia występują czasowe utrudnienia w ruchu pociągów. Dotknęły one relacji Lubliniec-Katowice i Katowice-Lubliniec, Oświęcim–Lubliniec, Katowice-Kluczbork, Kluczbork-Katowice i Tarnowskie Góry-Katowice. Opóźnienia niektórych pociągów sięgnęły 70-80 minut. Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego na miejscu nadal pracuje straż pożarna i służby energetyczne.

Zobacz także: Orzesze. 88-latek rozjeżdżał groby na cmentarzu. Mieszkańcy w szoku! "Trzeba mieć fantazję"

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była próba kradzieży trakcji. - Na skutek próby kradzieży trakcji elektrycznej doszło do jej zerwania i przechylenia słupów trakcyjnych - podają służby wojewody.

Krzysztof krawczyk nie żyje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany