Śmierć Izabeli z Pszczyny. Lekarze usłyszeli zarzuty

i

Autor: archiwym se.pl

Przełom w sprawie Izabeli z Pszczyny!

Śmierć Izabeli z Pszczyny. Są zarzuty dla lekarzy!

2022-09-06 16:04

Są zarzuty dla lekarzy ze szpitala w Pszczynie. Chodzi o sprawę śmierci 30-letniej Izabeli, która trafiła do placówki we wrześniu 2021 roku. Kobieta była w 22. tygodniu ciąży. Najpierw doszło do obumarcia płodu, a dzień później do śmierci kobiety. Sprawa oburzyła całą Polskę i wywołała masowe protesty w całym kraju.

Śmierć Izabeli z Pszczyny. Są zarzuty dla lekarzy

O tym, że lekarze z pszczyńskiego szpitala usłyszeli zarzuty, informuje na swoim profilu społecznościowym Uwaga TVN. - Są już pierwsze zarzuty w sprawie 30-letniej Izabeli, która blisko rok temu zgłosiła się do szpitala w Pszczyniez powodu przedwczesnego odejścia wód płodowych. Prokuratura uznała, że lekarze przyjmujący Izabelę do szpitala, narazili ją na utratę zdrowia i życia, nie zlecając badań monitorujących stan zapalny i nie zlecając farmakologicznego poronienia. Dodatkowo jeden z lekarzy usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci - dowiadujemy się z krótkiego nagrania na profilu "Uwagi" na Facebooku.

Zobacz także: Pszczyna: Kim była 30-letnia Izabela, której śmierć wstrząsnęła Polską? "Byłaś mistrzynią i świetnym człowiekiem"

Śmierć Izabeli z Pszczyny. Tragedia kobiety poruszyła całą Polskę

Przypomnijmy - 30-letnia Izabela trafiła do szpitala w Pszczynie we wrześniu 2021 roku. Kobieta była w 22. tygodniu ciąży. Płód, który nosiła pod sercem, był obarczony wadami. Lekarze przy przyjęciu kobiety stwierdzili bezwodzie. Z wiadomości, jakie 30-latka wysyłała swojej matce wynikało, że medycy czekali, aż płód obumrze. Kiedy to nastąpiło, Izabela doznała wstrząsu septycznego, który doprowadził do jej śmierci. Zgon nastąpił 22 września. Sprawę nagłośniła mec. Jolanta Budzowska. Prawniczka jednoznacznie wskazywała, że wpływ na postawę lekarzy miał wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku, zgodnie z którym przerwanie ciąży ze względu na trwałe i nieodwracalne upośledzenie płodu jest niezgodne z Konstytucją.

Śmierć Izabeli z Pszczyny wywołała ogromne poruszenie. W całej Polsce odbywały się protesty pod hasłem "Ani jednej więcej". Sprawą 30-letniej Izabeli zajęła się prokuratura. W grudniu zeszłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia ujawnił wyniki kontroli w pszczyńskiej lecznicy. Wykazano szereg nieprawidłowości. Według NFZ lekarze nie reagowali na pogarszający się stan pacjentki. Pacjentka nie była należycie informowana przez lekarzy o stanie zdrowia, a świadczenia medyczne nie odpowiadały wiedzy medycznej. Szpital w Pszczynie otrzymał karę w wysokości 650 tysięcy złotych ].

Ani jednej więcej. Sound of Silence i krzyk kobiet na Placu Zamkowym
Sonda
Czy aborcja w przypadku zagrożenia życia matki powinna być legalna w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają