Śmiertelne żniwo koronawirusa na Śląsku. Tylu mieszkańców każdego dnia umiera przez COVID. Szok

2021-12-03 13:45
Koronawirus covid pandemia szczepienia
Autor: AP Koronawirus covid pandemia szczepienia

Koronawirus w Polsce każdego dnia odbiera życie kilkuset osób w skali kraju. Codziennie Ministerstwo Zdrowia publikuje dramatyczne dane dotyczące sytuacji epidemicznej. Kiedy przychodzi do analizy sytuacji w poszczególnych regionach, dane wyglądają równie groźnie. W woj. śląskim COVID-19 codziennie zbiera śmiertelne żniwo. Każdego dnia umiera kilkadziesiąt zakażonych osób. Zajrzeliśmy do szczegółowych danych. Są druzgocące.

Koronawirus w Polsce. Czwarta fala trwa. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia raportuje nie tylko o tym, ile jest zakażeń, ale także podaje dane dotyczące zgonów z powodu COVID-19. W ostatnich dniach niemal codziennie dowiadujemy się o śmierci nawet ponad 500 pacjentów. W porównaniu z innymi krajami nasza sytuacja jest coraz gorsza. Ministerstwo Zdrowia apeluje do osób niezaszczepionych, aby przyjęły preparat, gdyż jest to jedyne rozwiązanie, by zmniejszyć ilość zgonów z powodu COVID-19 i chorób współistniejących. Dramatycznie wyglądają nie tylko dane w skali kraju, ale także w poszczególnych województwach.

Śląskie. Ile osób zmarło z powodu COVID-19? Podano dane z jednego dnia!

Na jednej ze stron Ministerstwa Zdrowia pojawiają się statystyki dotyczące zgonów z powodu COVID-19. Każdy użytkownik może sprawdzić, ile osób zmarło w danym województwie, ile z nich miało choroby współistniejące, wiek oraz płeć ofiar COVID-19. Dane pochodzą z Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Jak wyglądają liczby ofiar COVID-19 w woj. śląskim? Ostatnie szczegółowe dane pochodzą z 29 listopada. Jak raportowano dzień później, w ciągu doby zmarło 526 pacjentów. Okazuje się, że znacząca ich część pochodziła ze Śląska! W naszym województwie tego dnia zmarło 49 pacjentów, z czego 32 bezpośrednio z powodu COVID-19. Najmłodsza ofiara miała 48 lat.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE