Zabójstwo w Bytomiu

i

Autor: Policja Śląska Zabójstwo w Bytomiu. Piotr W. skazany na 25 lat

Dusiciel z Bytomia wpadł po 19 latach. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

2021-12-03 8:13

To była jedna z najdłużej rozwiązywanych spraw przez funkcjonariuszy ze śląskiego Archiwum X. Czekali aż 19 lat, żeby złapać sprawcę uduszenia 65-latki z Bytomia. Do zdarzenia doszło w 2000 roku. Zbrodnia została dokonana na tle rabunkowym. Piotr W., zabójca starszej kobiety, otrzymał wyrok.

Rozwikłanie zagadkowej zbrodni sprzed 19 lat to efekt pracy policjantów z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, czyli z tzw. Archiwum X. W skład tego elitarnego zespołu wchodzą najlepsi, niezwykle doświadczeni policjanci. Ich zadaniem jest analiza spraw, które przed laty zostały umorzone, a które, przy wykorzystaniu najnowszych technik badawczych, mają teraz szansę na rozwiązanie. Tak było w przypadku sprawy zbrodni z 2000 roku, do jakiej doszło w Bytomiu. - Do dyżurnego policji wpłynęła informacja o zwłokach 65-letniej kobiety, znalezionych w należącym do niej mieszkaniu. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta została uduszona. Wykonane na miejscu zdarzenia czynności i prowadzone postępowanie nie pozwoliły policjantom ustalić i zatrzymać sprawcy tej zbrodni. Sprawa została umorzona, ale śledczy o niej nie zapomnieli - podawali w komunikacie mundurowi.

Po latach sprawą zabójstwa w Bytomiu zajęli się policjanci z Archiwum X. Podjęto współpracę z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach. Przeanalizowany na nowo cały materiał dowodowy. - Wykonane w tej sprawie czynności naprowadziły kryminalnych na trop 47-letniego mieszkańca jednej z podgliwickich miejscowości. Dalsze ustalenia prowadzone przez śląskich śledczych pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny oraz przedstawienie mu zarzutów - podali mundurowi.Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. 

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał skazał Piotra W. na 25 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznawał się do winy, ale śledczy na podstawie zebranych materiałów nie mieli wątpliwości, że 49-letni obecnie mężczyzna jest winnym śmierci 65-latki. Wyrok jest prawomocny.

Zabójstwo na Żabiance
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE