pod mężczyzną osunęła się ziemia

i

Autor: www.pixabay.com/ CC0 Creative Commons pod mężczyzną osunęła się ziemia

Śmiertelny wypadek podczas prac kanalizacyjnych. Pod mężczyzną osunęła się ziemia

2018-09-21 11:57

Do tragicznego wypadku doszło w Gorzycach (powiat wodzisławski). Podczas prac kanalizacyjnych pod 55-latkiem, który znajdował się w wykopie, osunęła się ziemia. Mężczyzna został przysypany mokrą gliną, niestety nie udało się go uratować.

Policjanci otrzymali informację, że przy ulicy Wiejskiej w Gorzycach doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas budowy sieci kanalizacyjnej. Gdy dotarli na miejsce, zastali ośmiu strażaków, którzy usiłowali wydostać z wykopu przysypanego ziemią mężczyznę. Jak ustalono, tego dnia od rana prowadzone były prace ziemne przez trzech pracowników firmy z Tarnowa. Podczas przygotowywania podłoża pod studnię kanalizacyjną, na znajdującego się w wykopie brygadzistę osunęła się ziemia, przysypując go pod samą szyję.

Elektrownia Łagisza. Tak wyglądało wyburzanie ogromnej chłodni kominowej [WIDEO, ZDJĘCIA]

Koledzy niemal od razu rzucili się 55-latkowi na ratunek, jednak nie dali rady własnymi siłami wydostać go ze zwałów mokrej i ciężkiej gliny. Mężczyzna przestał dawać oznaki życia. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną. Strażacy w trudnych warunkach usiłowali wyciągnąć mężczyznę na powierzchnię. Aby nie dopuścić do kolejnej tragedii, musieli zabezpieczyć ściany wykopu przed osunięciem. Dopiero po godzinie zdołano wydostać 55-latka na powierzchnię. Lekarz niestety stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się również grupa dochodzeniowo- śledcza oraz prokurator, który zarządził wykonanie sekcji zwłok. O wypadku powiadomiono także Państwową Inspekcję Pracy.  W najbliższym czasie prokurator podejmie decyzję, co do dalszego toku postępowania w sprawie śmierci mieszkańca małopolski.

Do zdarzenia doszło w środę, w Gorzycach (powiat wodzisławski).

Zobacz też: Karambol na S1. Zatrzymano dwóch mężczyzn w sprawie pożaru opon [ZDJĘCIA]​

Zobacz TO WIDEO