Sosnowiec: 3-letni szkrab musiał pożegnać tatę. Policjant Stanisław Winiarski zmarł przez koronawirusa

2021-04-15 8:36 Bartosz Wojsa
Sosnowiec: 3-letni szkrab musiał pożegnać tatę. Policjant Stanisław Winiarski zmarł przez koronawirusa
Autor: Policja Śląska Sosnowiec: 3-letni szkrab musiał pożegnać tatę. Policjant Stanisław Winiarski zmarł przez koronawirusa

Policjant Stanisław Winiarski nie żyje. Mundurowy, związany najpierw z komendą w Myszkowie, a później w Sosnowcu, walczył z koronawirusem. Niestety, przebieg choroby był ciężki i ostatecznie COVID-19 wygrał ten nierówny pojedynek. 3-letni szkrab musiał pożegnać tatę, podobnie jak drugie, 15-letnie dziecko mężczyzny, a także pozostali członkowie jego rodziny oraz przyjaciele. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział również policjanci, koledzy po fachu.

We wtorek, 13 kwietnia, odbył się pogrzeb st. asp. Stanisława Winiarskiego, policjanta związanego najpierw z komendą w Myszkowie, a później z jednostką w Sosnowcu. Mundurowi odszedł po ciężkiej walce z COVID-19, pozostawiając rodzinę i przyjaciół w rozpaczy. Osierocił dwoje dzieci w wieku 3 i 15 lat. "Staszek na zawsze pozostanie w naszych sercach. Zapamiętamy go jako ciepłego, uśmiechniętego, przyjacielskiego, życzliwego kolegę, a także znakomitego towarzysza w służbie. Był zawsze gotów, by z każdym porozmawiać. W trudnych sytuacjach można było na niego liczyć", wspominają go policjanci, koledzy po fachu. Przy trumnie nie zabrakło asysty honorowej policjantów Kompanii Reprezentacyjnej KWP w Katowicach. Podczas uroczystości nastąpiło również odczytanie aktu nadania Brązowej Odznaki „Zasłużony Policjant”, którą Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji pośmiertnie nadał st.asp Stanisławowi Winiarskiemu. Na stopień starszego aspiranta również mianowano go pośmiertnie. Z uwagi na pandemię Covid-19 uroczystość odbyła się z zachowaniem ścisłych zasad reżimu sanitarnego.

Sosnowiec: 3-letni szkrab musiał pożegnać tatę. Policjant Stanisław Winiarski zmarł przez koronawirusa

W uroczystościach pogrzebowych st.asp. Stanisława Winiarskiego oprócz rodziny, najbliższych i przyjaciół wzięli udział także policjanci, z którymi na co dzień pełnił służbę. Policjantów i pracowników Policji reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek, który w trakcie ceremonii złożył wieniec w imieniu Komendanta Głównego Policji gen.insp. dr. Jarosława Szymczyka. St.asp. Stanisław Winiarski wstąpił w szeregi policji w maju 2008 roku. Przez pierwsze lata związany był z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie. Swoją służbę zarówno w pionie prewencji, jak i kryminalnym pełnił z ogromnym zaangażowaniem i rzetelnością. Był bardzo otwarty na potrzeby ludzi. W 2019 roku rozpoczął służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Tu również dał się poznać jako niemal zawsze szeroko uśmiechnięty, pomocny kolega, zawsze służący wsparciem w codziennych zadaniach.

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE