Sosnowiec. Fabio Jakobsen wychodzi ze szpiatala! Wraca do Holandii

2020-08-12 11:16 Rafał Strzelec
Fabio Jakobsen
Autor: EastNews Fabio Jakobsen

Fabio Jakobsen opuści dziś Szpital św. Barbary w Sosnowcu . 23-letni kolarz doznał poważnego upadku na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach. Doznał bardzo poważnego urazu twarzoczaszki. Na szczęście powoli wraca do zdrowia. Wraca do Holandii, gdzie będzie przechodził dalszą rehabilitację.

Sosnowiec. Fabio Jakobsen opuszcza szpital św. Barbary

O tym, że Jakobsen opuszcza szpital, poinformowano w środę 12 sierpnia rano. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele placówki odpowiadali na pytania dotyczące m.in. stanu zdrowia kolarza. - Pacjent jest w dobrym stanie, przytomny. Porozumiewamy się pisemnie, bo oddycha przez rurkę tracheotomijną. Denerwuje się podróżą do Holandii, ale bardzo na nią czeka. Pierwszy etap leczenia zakończył się sukcesem, dalsze odbędzie się w Holandii. Jest zadowolony i marzy o powrocie na rower. To jest dla niego najważniejsze - powiedziała Dorota Dudek-Dyczkowska, kierująca OIOM-em sosnowickiego szpitala. 23-letni Jakobsen wraca do kraju na wniosek swojej rodziny. Holender poleci do swojej ojczyzny samolotem z lotniska w Pyrzowicach.

Wypadek na Tour de Pologne w Katowicach. Fabio Jakobsen trafił do szpitala

Do wypadku, w wyniku którego Jakobsen trafił do szpitala, doszło na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach. Holender został zepchnięty przez swojego rodaka Dylana Groenewegenana barierki odgradzające trasę przejazdu od publiczności. W wyniku zderzenia Jacobsen doznał bardzo poważnych obrażeń twarzoczaszki. Nocą z 5 na 6 sierpnia przeszedł kilkugodzinną operację. Jego stan był bardzo ciężki, ale lekarze dołożyli wszelkich starań, by Holender wrócił do zdrowia. Dalszą część rehabilitacji odbędzie w swoim kraju. Dylan Groenewegen został wykluczony z TdP. Zwycięzcą całego wyścigu został Belg Remco Evenepoel.

 

prokurator Marta Zawada-Dybek o wypadku podczas Tour de Pologne
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE