Sosnowiec. Fabio Jakobsen wychodzi ze szpiatala! Wraca do Holandii

2020-08-12 11:16 Rafał Strzelec
Fabio Jakobsen
Autor: EastNews Fabio Jakobsen

Fabio Jakobsen opuści dziś Szpital św. Barbary w Sosnowcu . 23-letni kolarz doznał poważnego upadku na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach. Doznał bardzo poważnego urazu twarzoczaszki. Na szczęście powoli wraca do zdrowia. Wraca do Holandii, gdzie będzie przechodził dalszą rehabilitację.

Sosnowiec. Fabio Jakobsen opuszcza szpital św. Barbary

O tym, że Jakobsen opuszcza szpital, poinformowano w środę 12 sierpnia rano. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele placówki odpowiadali na pytania dotyczące m.in. stanu zdrowia kolarza. - Pacjent jest w dobrym stanie, przytomny. Porozumiewamy się pisemnie, bo oddycha przez rurkę tracheotomijną. Denerwuje się podróżą do Holandii, ale bardzo na nią czeka. Pierwszy etap leczenia zakończył się sukcesem, dalsze odbędzie się w Holandii. Jest zadowolony i marzy o powrocie na rower. To jest dla niego najważniejsze - powiedziała Dorota Dudek-Dyczkowska, kierująca OIOM-em sosnowickiego szpitala. 23-letni Jakobsen wraca do kraju na wniosek swojej rodziny. Holender poleci do swojej ojczyzny samolotem z lotniska w Pyrzowicach.

Wypadek na Tour de Pologne w Katowicach. Fabio Jakobsen trafił do szpitala

Do wypadku, w wyniku którego Jakobsen trafił do szpitala, doszło na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach. Holender został zepchnięty przez swojego rodaka Dylana Groenewegenana barierki odgradzające trasę przejazdu od publiczności. W wyniku zderzenia Jacobsen doznał bardzo poważnych obrażeń twarzoczaszki. Nocą z 5 na 6 sierpnia przeszedł kilkugodzinną operację. Jego stan był bardzo ciężki, ale lekarze dołożyli wszelkich starań, by Holender wrócił do zdrowia. Dalszą część rehabilitacji odbędzie w swoim kraju. Dylan Groenewegen został wykluczony z TdP. Zwycięzcą całego wyścigu został Belg Remco Evenepoel.

 

prokurator Marta Zawada-Dybek o wypadku podczas Tour de Pologne