Powstanie strefa bezpieczeństwa w sosnowcu

i

Autor: UM Sosnowiec Powstanie strefa bezpieczeństwa w sosnowcu

Sosnowiec: Policja i straż miejska zwiększą liczbę patroli w centrum

2015-07-09 20:21

Będzie więcej patroli policji oraz straży miejskiej w centrum miasta. Porozumienie w tej sprawie podpisali w czwartek w Urzędzie Miejskim komendant miejski policji w Sosnowcu Dominik Łączyk oraz prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Powstanie strefa bezpieczeństwa. 

Strefa Bezpieczeństwa podzielona jest na dwa obszary i obejmie zasięgiem ulice 3-Maja, Parkową, Mościckiego, Małachowskiego, Sienkiewicza, Piłsudskiego oraz Kilińskiego. W godzinach nocnych na wyznaczonym terenie widoczne będą dwa patrole. Od poniedziałku do czwartku w godz. 18-2, a od piątku do niedzieli od 20 do 4. 

- Jeśli w czasie służby patrol zobaczy np. osobę, którą trzeba odwieźć na izbę wytrzeźwień, to w danym miejscu pojawi się inny patrol, który zajmie się tą sprawą. Policjanci mają być widoczni. Akcja będzie prowadzona do 15 września. Wówczas dokonamy analizy i wyciągniemy wnioski na przyszłość – wyjaśnia Dominik Łączyk, komendant sosnowieckiej komendy policji. 

Za dodatkowe patrole miasto nie będzie musiało płacić. – Dogadywanie szczegółów zajęło kilka minut. Patrole codziennie będą zmieniały się obszarami. Bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza w godzinach nocnych to sprawa priorytetowa, dlatego cieszę się, że liczba patroli wzrośnie – mówi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Centrum Sosnowica zostało podzielone na strefy bezpieczeństwa. Tu będzie więcej patroli

Strefa bezpieczeństwa w Sosnowcu

i

Autor: UM Sosnowiec Strefa bezpieczeństwa w Sosnowcu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają