Koronawirus [zdjęcie poglądowe]

i

Autor: Tumisu/Pixabay

Środa, 18 marca: 4 osoby zachorowały w województwie śląskim na COVID-19

2020-03-18 19:33

Przybywa, również w województwie śląskim chorych, zdiagnozowanych z COVID-19. I będzie ich coraz więcej, bo jak podkreślił minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, szczyt zachorowań w Polsce przypadnie za 2-3 tygodnie.

Młody mężczyzna z powiatu raciborskiego przebywa w izolacji domowej. Jak ustalił sanepid, miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Jego stan jest dobry, a jako że chorobę przechodzi bezobjawowo, lekarz chorób zakaźnych zdecydował, iż mężczyzna może leczyć się w domu – podała w wieczornym komunikacie Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego. W izolacji pozostaje też młody mężczyzna z Rudy Śląskiej. On również miał kontakt z osobą zakażoną, jego stan też jest dobry. Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu rybnickiego, która, po zbadaniu przez lekarza zakaźnika, przebywa w izolacji domowej. Jej stan jest dobry.

We wszystkich tych przypadkach warte podkreślenia jest to, że mieszkańcy nie wykazywali większych objawów schorzenia i za zgodą specjalistów mogli pozostać w domach, aby tam kurować się przez dwa najbliższe tygodnie. Oczywiście wszyscy są w stałym kontakcie i pod opieką lekarzy chorób zakaźnych. Czwartą osobą zarażoną jest starszy mężczyzna hospitalizowany w Chorzowie, którego stan jest średni (pacjent ma zapalenie płuc). Wszystkie osoby, z którymi pacjenci mieli kontakt, zostały objęte przez służby sanitarne ścisłą kwarantanną domową. Aktualnie na COVID-19 zapadło 30 osób. Hospitalizowane są 54 osoby, 1703 osoby objęte są kwarantanną, a 5534 – nadzorem sanitarnym.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany