Nietypowa interwencja

Stał na krawędzi jezdni i patrzył policjantom w oczy. Drapieżny ptak trafił pod opiekę weterynarza

Najpierw maszerował po ulicy, później stanął na krawędzi jezdni i w bezruchu patrzył w oczy policjantom... Mundurowi postanowili interweniować. Podeszli ostrożnie i owinęli ręcznikiem drapieżnego...ptaka. Sowa trafiła pod opiekę specjalisty.

Drapieżny ptak wpatrywał się w policjantów

Takiej interwencji nie spodziewali się policjanci z gliwickiej drogówki. Przy ulicy Łabędzkiej w Łanach Wielkich patrol ruchu drogowego zauważył na jezdni maszerującego ptaka. Drapieżnik stanął krawędzi jezdni i wpatrywał się w oczy policjantów.

Funkcjonariusze postanowili działać. Jeden z policjantów wziął ręcznik i owinął nim... sowę i zabrał do radiowozu. Sowa trafiła z policjantami na komendę, gdzie zmierzał także weterynarz z Leśnego Pogotowia Ratunkowego w Mikołowie.

Sowę przekazano w fachowe ręce pracownika ośrodka, zajmującego się niesieniem pomocy dzikim zwierzętom, rannym m.in. w wypadkach drogowych.

Sonda
Często widzisz dzikie zwierzęta?
Fundacja AVI ratuje dzikie zwierzęta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają