Strajk kobiet. Te zdjęcia przejdą do historii! Niezwykłe obrazki [GALERIA]

2020-10-28 10:18 Rafał Strzelec
Strajk kobiet. Te zdjęcia przejdą do historii! Niezwykłe obrazki [GALERIA]
Autor: Kasia Zaremba

Ogólnopolski strajk kobiet trwa w najlepsze. Tysiące ludzi wychodzi na ulice, aby manifestować swój sprzeciw dotyczący wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Skala zjawiska jest ogromna. Prezentujemy Wam wyjątkowe zdjęcia z protestów na Śląsku. Jesteśmy przekonani, że te obrazki przejdą do historii.

Strajk kobiet trwa. W środę wiele z nich nie poszło do pracy. W piątek manifestacja ma objąć Warszawę. Atmosfera w kraju staje się coraz gorętsza. Ani jedna, ani druga strona sporu nie chce zrobić kroku wstecz. Rząd pragnie, aby wyrok został zaakceptowany przez społeczeństwo, bowiem jak powiedział premier, jest on zgodny z konstytucją. Strajkujące kobiety domagają się dymisji władz. Twierdzą, że koalicja rządowa wraz z podległymi jej sędziami sprowadza na kobiety tortury. Wydaje się, że w tym sporze nie ma żadnego, dobrego rozwiązania.

Czytaj także: Strajk kobiet w Katowicach. Jasna deklaracja księdza. TAKIEJ riposty się nie spodziewał!

Ogólnopolski strajk kobiet trwa w wielu miastach - od tych dużych, jak Warszawa, Kraków, Łódź czy Katowice, po mniejsze ośrodki, jak np. Szczecinek czy Żywiec. W sieci można znaleźć wiele niezwykłych zdjęć z manifestacji. Pokazują one niezwykłą skalę tego zjawiska. Zobaczcie koniecznie naszą galerię, które prezentuje manifestujące tłumy w śląskich miastach.

Głośny protest w Kaliszu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE