Światowy Dzień Liczby PI: Katowice w Księdze rekordów Guinessa? Rozwinęli 3,14 do granic możliwości! [ZDJĘCIA, AUDIO, WIDEO]

2019-03-14 19:41

Z okazji Światowego Dnia Liczby Pi blisko 900 uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach ustawiło się na boisku z cyframi, które są jej rozwinięciem dziesiętnym. Wszystko po to, aby pobić należący do mFundacji rekord Guinessa.

Przed rokiem w Światowym Dniu Liczby Pi, w ramach pikniku matematycznego w Centrum Nauki Kopernik uczniowie i wolontariusze stworzyli łańcuch złożony z 627 osób, prezentując rozwinięcie liczby Pi. 14 marca uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach postanowiono pobić ten rekord. Czy się udało? Dowiemy się dopiero za 3 miesiące. 

- W tym roku szkolnym do naszej placówki uczęszcza około 900 uczniów, dlatego przyszło mi do głowy, że można ten rekord pobić - mówi Wioletta Baran, dyrektor katowickiej SP 27. - Myślę, że liczba PI jest bardzo ważna dla matematyki, a po tej akcji z pewnością będzie zapamiętana - dodaje.

Uczniowie zostali zapytani o liczbę PI. Co o niej wiedzą? Jakie mają z nią skojarzenia? Czy ich zdaniem udało się pobić rekord? O tym wszystkim dowiecie się z materiału reporterki Radia ESKA Agnieszki Kucjas-Karkoszki.

Zobacz wideo: 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany