Szokujące odkrycie w Dąbrowie Górniczej! Pod ARBUZAMI znaleziono ludzi! [ZDJĘCIA]

2020-05-28 12:34 RS
Pod arbuzami znaleziono ludzi
Autor: Policja Śląska

Sposoby przemycania imigrantów z jednego kraju do drugiego są różne. Ci, którzy chcą dostać się na teren innego państwa, muszą słono zapłacić przemytnikom za skuteczną akcję. Jest to ryzykowny interes, bowiem służby graniczne robią wszystko, by ukrócić ten proceder. Mimo tego co jakiś czas słyszymy o kolejnych odkryciach, takich jak to w Dąbrowie Górniczej.

Policjanci z Dąbrowy Górniczej znaleźli sześciu obywateli Afganistanu, którzy trafili do Polski nielegalnie. Pierwsi dwaj cudzoziemcy zostali odnalezieni przez policjantów we wtorek 26 maja, a kolejnych czterech udało się schwytać dzień później, po uzyskaniu informacji od pracowników dąbrowskich firm.

- Jak się okazało, w naczepach samochodów ciężarowych, które dojechały na teren przedsiębiorstw znajdowali się cudzoziemcy. Wszyscy z zatrzymanych mężczyzn deklarowali, że są obywatelami Afganistanu, a celem ich podróży była zachodnia Europa - podają policjanci.

Bardzo ciekawy jest sposób, w jaki przy byli do kraju. Dwóch pierwszych przyjechało do kraju w ukryciu w ciężarówkach. Pozostałych czterech policjanci znaleźli w transporcie zabawek z Turcji i Grecji. Imigranci przebywali w naczepie wyposażonej w chłodnię do transportu owoców.

- Czterej nielegalni imigranci jechali w niej około 100 godzin wśród palet z arbuzami, a temperatura w pomieszczeniu wynosiła 10 stopni Celsjusza. Nie posiadali oni żadnych dokumentów, w tym uprawniających ich do pobytu na terytorium RP - podaje komenda.

Udało się już ustalić, kim są przyjezdni. Teraz są w rękach Straży Granicznej.

Dlaczego pszczoły są tak ważne? Miodobranie w Lublinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.