Szokujące sceny w zoo! Dziecko zjeżdżało po wybiegu, dorośli na wszystko patrzyli

Pracownicy chorzowskiego zoo postanowili przypomnieć, jak nie należy zachowywać się odwiedzając dzikie zwierzęta. Na swoim profilu na Facebooku umieścili szokujące nagranie, na którym widać, jak dziecko zjeżdżało z wybiegu. Wszystkiemu przyglądali się dorośli. Brak słów!

Choć nagranie pochodzi z lipca ubiegłego roku, to wciąż wzbudza wiele emocji. Wszystko rozegrało się na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Osoba, która zajmowała się dziećmi – prawdopodobnie ojciec – zrobiła im zjeżdżalnię z siatki osłaniającej letni wybieg dla żółwi.

- Żółwie przebywały na swoim nowym, letnim wybiegu, gdy nagle ich spokój zburzyły krzyki i śmiechy. To dzieci, które z siatki osłaniającej wybieg zrobiły sobie… zjeżdżalnię. Na szczęście do nieszczęścia nie doszło, ale żółwie najadły się sporo strachu – informują pracownicy chorzowskiego ZOO.

Niestety, do podobnych sytuacji na terenie chorzowskiego zoo, dochodzi bardzo często i nie tylko  w wykonaniu dzieci.

Pracownicy ZOO często widzą jak dzieci wspinają się na ogrodzenia. Nietypowo zachowują się też dorośli, którzy równie często huśtają się na linach oddzielających alejki spacerowe od wybiegów dla zwierząt. Takie zachowania prowadzą do uszkodzenia lin.

- Kreatywność naszych zwiedzających nie zna granic i niejednokrotnie zaskakują nas swoimi zachowaniami. W ostatnim czasie mieliśmy sytuację, w której próbowano ukraść grzejnik w jednej z toalet – mówiła dla portalu chorzow.naszemiasto.pl Daria Kroczek z chorzowskiego ZOO.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Szokujące sceny w zoo! Dziecko zjeżdżało po wybiegu, rodzice na wszystko patrzyli
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany