Szokujące słowa na Jasnej Górze

i

Autor: AP/Rodrigo Abd; TWITTER/@JasnaGoraNews Szokujące słowa na Jasnej Górze

Szokujące słowa na Jasnej Górze. Nie uwierzycie, do czego porównali wojnę na Ukrainie! To się nie mieści w głowie

2022-03-21 7:35

Jasna Góra w ubiegłą sobotę (19.03) była miejscem pielgrzymki środowisk określających się mianem "obrońców życia". Chodzi oczywiście o grupy wiernych, które jednoznacznie sprzeciwiają się aborcji. Mszę świętą dla nich poprowadził abp Wacław Depo. Na oficjalnym profilu Jasnej Góry na Twitterze zamieszczono wpis, po którym wiele osób złapało się za głowę.

W sobotę (19.03) na Jasnej Górze stawili się tzw. obrońcy życia. Była to ich 42. pielgrzymka do Częstochowy. Wpisywała się ona w II Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Kulminacyjnym punktem całego wydarzenia była msza święta, której przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Kaznodzieja krytykował wiele współczesnych zjawisk, takich jak konsumpcjonizm, indywidualizm, ale najbardziej w tym względzie było zaskakujące pojawienie się ruchów ekologicznych. - Słyszymy hasła ekologów, że zbyt duża liczba ludności zanieczyszcza środowisko - mówił Depo, którego cytuje "Gazeta Wyborcza".

Zobacz również: CUD na Jasnej Górze! Kobieta porzuciła kule i zaczęła chodzić. Zobaczyła coś niesamowitego

Główną osią wydarzenia była jednak sprawa aborcji. Arcybiskup częstochowski mówił, że „nie wolno nam, mimo trwającej wojny na Ukrainie i zagrożeń w Polsce i w świecie dać się zniewolić lękom o przyszłość i zatracić nadzieję wobec zaplanowanej dechrystianizacji i depopulacji”. - Eutanazja, eksperymenty na embrionach, widmo aborcji pourodzeniowej – te nieludzkie koncepcje są obecne w debacie publicznej także z powodu częstej kapitulacji katolików - stwierdził Depo. Wtórowali mu obrońcy życia, którzy "wyrażając radość ze zmian przepisów w Polsce wykreślaniu jako niekonstytucyjnej tzw. przesłanki eugenicznej aborcji, (...) podkreślili konieczność podejmowania działań na rzecz zmiany społecznego myślenia o życiu człowieka zwłaszcza wobec agresywnych działań środowisk przeciwnych życiu". Dodatkowo stwierdzono, że w obliczu wojny na Ukrainie, skrajnie lewicowe feministki pomagają w aborcjach ukraińskich, nienarodzonych dzieci.

Czytaj koniecznie: Matka Boska w rękawicach bokserskich! Szok na Jasnej Górze. Wierni zdumieni." Profanacja"

- W trudnym czasie wojny, gdy każdego dnia oglądamy zniszczone przed rosyjskiego agresora domy, szpitale, szkoły czy domy dziecka, apelujemy, aby w działaniach pro-life skupić się na pokazywaniu piękna, dobra i miłości - czytamy na stronie internetowej Jasnej Góry. 

Na oficjalnym profilu Jasnej Góry na Twitterze pojawił się z kolei wpis, który wielu oburzył. - Choć wojna zbiera tragiczne żniwo i wciąż rośnie liczba ofiar, to jednak najwięcej osób jest zabijanych w wyniku aborcji  - czytamy we wpisie.

Internauci nie kryli oburzenia. - Może pojedziecie do Charkowa czy Mariupola po dzieci, wydobędziecie je spod gruzów, o ile przeżyjecie. Może byście inaczej śpiewali, gdyby każdy krok był niepewny. Głodni zmarznięci, z dwójką dzieci na rękach. No proszę, gdzie ci obrońcy życia - napisała użytkowniczka Mia.

- Będziecie kiedyś sądzeni za tę całą swoją "walkę o życie". Nie, nie przed "Bogiem". Kościół w obecnej formie nie ma prawa istnieć, dlatego moje pokolenie i kolejne zadbają, żeby was ukarać - z całą furią Niebios - napisał pan Tomasz.

Zobacz koniecznie: Jan R. bił pięściami strażników na Jasnej Górze. Wszystko zostało nagrane. Postawa sprawcy zaskakuje!

Sonda
Czy Kościół powinien bardziej zaangażować się w pomoc dla Ukrainy?
Proces za wejście do kościoła z transparentem podczas strajku kobiet
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany