Tak wygląda od środka remont dworca w Rudzie Śląskiej Chebziu. Wkrótce powstanie tutaj biblioteka

2018-12-17 18:57
Stacja Biblioteczna w Rudzie Śląskiej
Autor: Rafał Strzelec/ESKA Info Stacja Biblioteczna w Rudzie Śląskiej

Rewitalizacja dworca w Rudzie Śląskiej Chebziu zakończyła się sukcesem. Wciąż trwają jednak prace wewnątrz budynku, który już wkrótce będzie pełnił także funkcję biblioteki. 

Jak informowaliśmy wcześniej, prace rewitalizacyjne na dworcu jak i wokół niego zostały zakończone. Mieszkańcy korzystają już z ogrzewanej hali, gdzie mogą zaczekać na pociąg. W tym tygodniu zostanie także otwarty parking na kilkadziesiąt aut. Najważniejsze prace trwały jednak wewnątrz budynku. Ten musiał zostać dostosowany do nowych wymagań, albowiem już wkrótce właśnie na terenie dworca będzie się mieściła centrala rudzkiej biblioteki.

Prace rozpoczęto we wrześniu ubiegłego roku. Projekt "Stacja Biblioteka" wycenia się na około 8 milionów złotych, z czego 95% to środki pochodzące z dofinansowania. Ww hali głównej dworca znajduje się już stalowa antresola ze szklaną balustrada, na której zostaną zlokalizowane regały biblioteczne i czytelnia. Na końcu holu znajdzie się wypożyczalnia, zaś miejscem spotkań i prelekcji ma być sala animacyjna. Otwarcie biblioteki planowane jest na przełom I i II kwartału przyszłego roku. 

Dworzec na Chebziu wciąż jednak będzie pełnił swoją podstawową, pasażerską funkcję - Zainstalowaliśmy ogrzewanie podłogowe, będą ławki dla podróżnych, dzięki czemu będą oni mogli poczekać na odjazd pociągu w normalnych warunkach. - tłumaczy Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska.  

Czytaj także: Zamieniają makulaturę w... pieniądze. W taki sposób mieszkańcy Rudy Śląskiej pomagają malgaskim dzieciom

Zobacz TO WIDEO: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE