Tarnowskie Góry: 18-latek pomalował sprayem budynki centrum miasta

i

Autor: Policja Trnowskie Góry

Tarnowskie Góry: 18-letni kibol pomazał budynki sprayem! Potencjalna kara okropnie surowa

2022-07-06 14:40

Bardzo niegodziwe zachowanie 18-latka z Tarnowskich Gór. Młody mężczyzna już na samym starcie wchodzenia w dorosłość wszedł w konflikt w prawem. Wszystko przez fakt, że za pomocą spraya wymalował siedem budynków w centrum miasta.

Jak podaje KMP w Tarnowskich Górach, 14 czerwca policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących zniszczenia elewacji w centrum miasta. - Zniszczeniu uległa elewacja siedmiu budynków m.in. obiektów mieszkalnych, handlowo usługowych oraz siedziba Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej - mówi Kamil Kubica, rzecznik prasowy lokalnej policji. Stróże prawa od razu rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzili nagrania z kamer monitoringów w miejscach zniszczeń, dzięki którym ustalili, kto za nimi stoi. Był to 18-letni mieszkaniec miasta. - Umieszczał on sprayem hasła wyrażające sympatię dla jednego ze śląskich klubów piłkarskich oraz inne symbole, których znaczenia nie był w stanie określić - dodaje st. sierż. Kubica.

Czytaj również: Nie żyje 21-latek, który spadł z ośmiu metrów na Rondzie w Katowicach. Tragiczny finał głupiej zabawy

18-latek wpadł w ręce policjantów 3 lipca. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i przyznał się do winy. Wstępne straty jego działalności wyceniono na blisko 18 tysięcy złotych. Teraz sprawą zajmie się prokurator i sąd. Za przestępstwo to może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Zobacz koniecznie: Radosław Ś. przyznał się do zabójstwa policjanta. "Wszedł we mnie diabeł". Uśmiechał się podczas pierwszej rozprawy

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Wandal pobazgrał elewację kościoła. Zobaczcie, co napisał
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE