Tarnowskie Góry. Zabawna pomyłka złodzieja! Dodawanie okazało się zbyt trudne

2020-07-09 12:51 Rafał Strzelec
Złodziej, który nie umiał liczyć
Autor: Policja Tarnowskie Góry Złodziej, który nie umiał liczyć

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali złodzieja, który zaliczył niecodzienną wpadkę. Sprawca był pewien, że popełnia wykroczenie, a nie przestępstwo, gdyż, jak stwierdził, „dobrze to wszystko przeliczył”. A jednak! Będzie odpowiadał za przestępstwo, a nie wykroczenie!

W środę 8 lipca w samo południe w jednym z marketów przy ulicy Janasa w Tarnowskich Górach ochrona sklepu zatrzymała na gorącym uczynku mężczyznę, który ukradł wiele różnego rodzaju artykułów chemicznych oraz spożywczych. Na miejscu interwencji pierwsi pojawili się dzielnicowi.

- Mężczyzna powiedział policjantom, że popełnił wykroczenie, ponieważ skrupulatnie podliczał wartość towaru, który kradnie, aby nie przekroczyła ona kwoty 500 złotych - podają mundurowi. - 35-latek pomylił się jednak w swoich rachunkach. Po podliczeniu skradzionych rzeczy okazało się, że ich wartość wyniosła blisko... 650 zł, przekraczając tym samym graniczną sumę pół tysiąca złotych - dodają tarnogórscy policjanci. 

Zdziwiony bytomianin został zatrzymany. Na szczęście mężczyzna nie będzie musiał liczyć lat, które spędzi w więzieniu. Grozi mu 5 lat, ale ostateczny wyrok wyliczy mu sąd. 

Jakie tajemnice kryją Górki Fordońskie?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.