Wybory 2020. Andrzej Duda na Śląsku. Prezydent spotkał się z górnikami w Zofiówce

2020-07-09 6:51 Rafał Strzelec
Andrzej Duda z górnikami w Zofiówce
Autor: Andrzej Duda/Facebook.com

Prezydent Andrzej Duda przyjechał z wizytą na Śląsk. Urzędująca głowa państwa od bladego świtu nie próżnuje. Z samego rana walczący o reelekcję Duda odwiedził górników w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju.

Andrzej Duda na Śląsku. Prezydent spotkał się z górnikami

Urzędujący prezydent spotkał się w czwartek z samego rana z górnikami. - Życie na Śląsku zaczyna się o świcie. Cieszę się, że ten czwartkowy poranek mogłem rozpocząć właśnie od spotkania z Górnikami. Dziękuję za Waszą pracę i wielką służbę dla Rzeczypospolitej - czytamy na profilu prezydenta RP.

Duda miał okazję porozmawiać z górnikami, rozdawał idącym na szychtę górnikom bułki. Warto odnotować, że Jastrzębie-Zdrój zdecydowanie poparło Andrzeja Dudę w pierwszej turze. Zdobył tutaj ponad 50 procent głosów. Plan prezydenta na czwartek jest bardzo napięty.

Jeszcze dziś Duda spotka się z mieszkańcami Katowic. Złoży również kwiaty pod pod pomnikiem Wojciecha Korfantego i pod pomnikiem Powstań Śląskich. Następnie spotka się "na kawie" z wyborcami. Następnie pojedzie do Dąbrowy Górniczej, a na koniec dnia odwiedzi Małopolskę. Poniżej szczegółowy plan wizyty głowy państwa na Śląsku.

  • godz. 5.30 – 6:15- Kopania Zofiówka w Jastrzębie-Zdroju, Kopalnia Zofiówka
  • godz. 7.15 – 7:25- Złożenie kwiatów pod pomnikiem W. Korfantego, Plac Sejmu Śląskiego, Katowice
  • godz. 7.30 – 7:40- Złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstań Śląskich, Plac Szewczyka, Katowice
  • godz. 7.50 – 8:40 - Kawa z mieszkańcami Katowic, Plac Szewczyka, Katowice
  • godz. 9.00 – 9:45- Wizyta na Targowisku Miejskim w Dąbrowie Górniczej, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego, Dąbrowa Górnicza
Żona Trzaskowskiego kręci biodrami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.