Wybory 2020: Duda i Trzaskowski pojawią się na Śląsku. Wielka WTOPA sztabu prezydenta

2020-07-08 19:47 Bartosz Wojsa
Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda. Styl kandydatów na prezydenta.
Autor: AP, FACEBOOK Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda. Styl kandydatów na prezydenta.

Wybory 2020: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, kandydaci w wyborach prezydenckich, na finiszu kampanii odwiedzą województwo śląskie. Zarówno urzędujący prezydent Polski, jak i kandydat Koalicji Obywatelskiej, pojawią się w kilku wybranych miastach. Znamy harmonogram ich wizyt. Który z nich przekona do siebie mieszkańców regionu? Okaże się w niedzielę, 12 lipca. Sprawdźcie szczegóły!

Mówi się, że kto wygrywa wybory na Śląsku, ten wygrywa je w całej Polsce. Obaj kandydaci wzięli sobie te słowa do serca, ponieważ na finiszu kampanii w wyborach prezydenckich, zamierzają odwiedzić miasta w województwie śląskim. Zrobi to zarówno urzędujący prezydent Andrzej Duda, ubiegający się o reelekcję, jak i Rafał Trzaskowski, kandydat na ten urząd z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Który z nich przekona do siebie mieszkańców regionu? Okaże się 12 lipca podczas II tury wyborów. 

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie na Śląsku już w czwartek, 9 lipca. We wczesnych godzinach porannych pojawi się na terenie kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju, a później wyruszy do Katowic i Dąbrowy Górniczej. Oto plan jego wizyty: 

  • godz. 5.30 – 6:15- Kopania Zofiówka w Jastrzębie-Zdroju, Kopalnia Zofiówka
  • godz. 7.15 – 7:25- Złożenie kwiatów pod pomnikiem W. Korfantego, Plac Sejmu Śląskiego, Katowice
  • godz. 7.30 – 7:40- Złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstań Śląskich, Plac Szewczyka, Katowice
  • godz. 7.50 – 8:40 - Kawa z mieszkańcami Katowic, Plac Szewczyka, Katowice
  • godz. 9.00 – 9:45- Wizyta na Targowisku Miejskim w Dąbrowie Górniczej, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego, Dąbrowa Górnicza

Co ciekawe, w powyższym harmonogramie przesłanym przez sztab prezydenta Dudy mamy błąd. Plac Szewczyka zmienił bowiem nazwę już jakiś czas temu na plac śp. Marii i Lecha Kaczyńskich. Z uwagi na to, z jaką partią kojarzony jest prezydent, można uznać to za poważną wpadkę. 

Super Raport 8 VII (goście: Radosław Fogiel - PiS, Sławomir Neumann PO, Łukasz Jankowski - prezes Okręgowej Izby Lekarskiej)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W najbliższy piątek, 10 lipca, na Śląsk przyjedzie z kolei Rafał Trzaskowski. Kandydat na prezydenta właśnie tutaj chce zakończyć kampanię wyborczą przed drugą turą. Trzaskowski był niedawno w woj. śląskim, gdzie w ostatnią sobotę spotkał się z mieszkańcami Dąbrowy Górniczej, Bytomia i Katowic.

- Śląsk jest kluczowy. Obecna władza cały czas zwodziła i oszukiwała Ślązaków. Nie mówiąc już o stygmatyzacji mieszkańców Śląska - mówił Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej w Trzciance.