TAURON OSTRZEGA przed oszustami! Nie klikajcie w ten link!

2020-02-21 8:13 RS
Dostałeś takiego e-maila? Najlepiej od razu go skasuj!
Autor: pixabay.com

Jeśli dostałeś wiadomość e-mail, że prąd zostanie Ci odłączony, dlatego też musisz zapłacić pewną kwotę to... nie płać! Jak podaje Tauron jest to oszustwo! Ktoś podaje się za spółkę i próbuje z pomocą tajemniczego linku okraść klientów z ich oszczędności. Uważaj na oszustów!

Tauron informuje, że ktoś podszywa się pod spółkę wysyłając tajemnicze e-maile z groźbą: Jeżeli nie odnotujemy wpłaty w przeciągu 24 godzin, będziemy zmuszeni przerwać dostawę prądu. Jednocześnie zwraca się z prośbą, aby nie klikać w żaden link zawarty w wiadomości! To może się skończyć utratą sporej ilości pieniędzy!

Spółka nigdy nie rozsyła podobnych informacji za pomocą wiadomości SMS. Każdy klient otrzymuje informacje na piśmie. Jest to jedyne wiarygodne źródło informacji. W informacji dot. konieczności zapłaty są podane konkretne kwoty, indywidualny numer rachunku bankowego, a także wyznaczony termin zapłacenia zaległej kwoty do 14 dni od dnia otrzymania pisma. A jeśli mamy wątpliwości, czy przysłana wiadomość jest prawdziwa czy fałszywa, możemy zawsze skontaktować się z konsultantem. - Jeśli masz wątpliwości, czy otrzymana wiadomość jest prawdziwa, prosimy o kontakt z infolinią: 32 606-0-606, czynną od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-20:00 - apeluje spółka przy okazji stwierdzenia tego typu oszustw, co zdarza się co jakiś czas. Jak podaje TVP Info jeżeli klient otrzymał już list wzywający do zapłaty, a mimo to nie uregulował należności, może otrzymać esemes z wskazaną kwotą do zapłaty oraz informacją: Wpłać teraz – unikniesz wyłączenia prądu. W takich wiadomościach spółka nie wysyła numeru konta bankowego, na które trzeba dokonać wpłaty. 

Wiktoria marzy, by wreszcie wstać z kolan

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.