Tężnia solankowa w Parku Grabek. Jest też wyremontowany amfiteatr [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-09-11 14:21 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek

Czeladzki Park Grabek ma nowe atrakcje. Do dyspozycji mieszkańców oddana zostanie tężnia solankowa i wyremontowany amfiteatr.

W ciągu kilku dni mieszkańcy Czeladzi będą mogli korzystać z tężni solankowej. Będzie to druga tężnia w Czeladzi. Z pierwszej od ubiegłego roku korzystać mogą mieszkańcy dzielnicy Piaski. Ta, w Parku Grabek ma być dwa razy większa.

- Już w trakcie remontu Grabka zapowiadałem, że w przyszłości powstanie tam także, tężnia solankowa. Chcieliśmy jednak najpierw przyjrzeć się jak będzie funkcjonowała i jak mieszkańcy przyjmą tężnię, która powstała w ubiegłym roku na skwerze przy ul Krótkiej na Piaskach. I choć minęło niewiele czasu od uruchomienia pierwszej w Zagłębiu, czeladzkiej tężni, już dziś wiadomo, że był to strzał w dziesiątkę - powiedział nam burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec.

Jeszcze w tym tygodniu do użytku oddany zostanie wyremontowany miejski amfiteatr. Teraz to nowoczesny obiekt, w ktorym odbywać się będa miejskie imprezy. Koszt prac to 2 miliony złotych.

W planach jest jeszcze remont budynku, który jest zapleczem amfiteatru. Dodatkowo miasto przygotowuje się do przebudowy nieczynnego basenu. Część obiektu ma zostać przeznaczona na wodny plac zabaw.

Prace mają się rozpocząć na początku przyszłego roku.