To nie powietrze, to TRUCIZNA! SMOG dusi mieszkańców Śląska i Zagłębia [GALERIA]

2019-12-17 8:39
Smog na Śląsku
Autor: Karol Świerkot, ESKAINFO.pl Smog na Śląsku

Poranek 17 grudnia dla większości mieszkańców woj. śląskiego zaczął się od... głębokiego oddechu przed wyjściem do pracy! Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Można je wręcz gryźć, kroić... Niestety prawda jest taka, że oddychamy trucizną.

Wystarczy spojrzeć w aplikację, która informuje nas o stężeniu szkodliwych pyłów, by złapać się za głowę. Najgorzej sytuacja wygląda w Rybniku, Siemianowicach Śląskich, Pszczynie, Bierunia, Czechowicach-Dziedzicach i Pszczynie - tam wartości dla PM 2.5 są przekroczone nawet o 900%, zaś dla PM 10 od 500 do nawet 700 %.

Każdy, kto nie musi dziś opuszczać domostwa, niech lepiej w nim pozostanie. Najbardziej narażone na duszności, palpitacje serca, kaszel i inne objawy spowodowane smogiem są  osoby chorujące na serce lub choroby układu oddechowego, dzieci, kobiety w ciąży oraz osoby starsze. Jest też dobra informacja. Z racji silnego wiatru, który ma dziś hulać w woj. śląskim, w najbliższych godzinach jakość powietrza powinna się polepszyć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE