Trąba powietrzna w Kaniowie. Przerażające nagranie! OGROMNA skala zniszczeń [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-06-08 7:50
Trąba powietrzna w Kaniowie
Autor: Śląski Urząd Wojewódzki

7 czerwca w Kaniowie w powiecie bielskim przeszła trąba powietrzna. W wyniku zdarzenia uszkodzonych zostało ponad 20 domów. Strażacy cały czas pracują na miejscu zdarzenia. Na szczęście mimo ogromnej siły żywiołu nikt nie ucierpiał. W sieci można znaleźć przerażające nagrania, na których widać lej niszczący niemal wszystko, co staje mu na drodze.

Trąba powietrzna w Kaniowie. Ogromna skala zniszczeń!

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło wczoraj (7 czerwca) około godz. 14.00. Jak relacjonowali mieszkańcy Kaniowa nagle usłyszeli potężny huk, a następnie zobaczyli, jak niszczycielski żywioł rozrywa w powietrzu zerwane z domów dachy. Straty były ogromne. – W Kaniowie w powiecie bielskim wichura uszkodziła 22 dachy domów. Strażacy PSP zabezpieczają te budynki - informował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Trąba uszkodziła w bardzo dużym stopniu 9 domów, a także dwa budynki gospodarcze. Wojewoda śląski obiecał wsparcie dla rodzin, które straciły dobytek. Poniżej można zobaczyć zdjęcia prezentujące skalę zniszczenia.

Trąba powietrzna w Kaniowie. Przerażające nagranie! "Jezus Maria"

W sieci można znaleźć szereg nagrań z Kaniowa, na których widać niszczycielską siłę żywiołu. Jedno z nich jest naprawdę dramatyczne. Widać na nim, jak potężna wichura wyrywa dachy z domostw i rzuca nimi na wszystkie strony. W tle słychać piski dzieci. - Jezus Maria! Niech to nie idzie tu! - krzyczy zrozpaczona kobieta widząc, co się dzieje na zewnątrz. Dopiero po kilku minutach sytuacja się uspokaja.

W ciągu ostatniej dobry strażacy w związku ze skutkami burz interweniowali prawie 400 razy. Najwięcej w woj. podkarpackim. Jedna osoba była poszkodowana. To mieszkanka Zrębic w powiecie częstochowskim. - Wichura uszkodziła też 3 dachy w powiecie częstochowskim. Niestety tam też jedna osoba ucierpiała: fragment poszycia budynku gospodarczego przygniótł kobietę. Z obrażeniami trafiła do szpitala - podał Śląski Urząd Wojewódzki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE