Tragedia w Częstochowie! Nie żyje 74-letni rowerzysta

2022-04-27 15:52
Tragedia w Częstochowie! Nie żyje 74-letni rowerzysta
Autor: Policja Zdjęcie ilustracyjne

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś (27 kwietnia) na jednym z przejść dla pieszych w Częstochowie. Jak ujawniają mundurowi, kierujący oplem potrącił rowerzystę, który przejeżdżał akurat przez przejście dla pieszych. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy, życia 74-latka nie udało się uratować.

Tragedia w Częstochowie! Nie żyje 74-letni rowerzysta

Dramat rozegrał się przy ulicy Szajnowicza-Iwanowa w kierunku ulicy Obrońców Westerplatte w Częstochowie.

- Ok. godziny 8.30 doszło tam do potrącenia 74-letniego rowerzysty, który przejeżdżał po oznaczonym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem jadąc lewym pasem nie ustąpił mu pierwszeństwa, omijając pojazdy, które zatrzymały się na prawym pasie jezdni przed tym przejściem - wyjaśnia rzecznik KMP w Częstochowie.

Czytaj także: Częstochowa: Gwałciciel ukrywał się przez osiem miesięcy. W końcu go dopadli

Niestety życia 74-latka nie udało się uratować. Zginął na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki.

Przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku zbadają teraz śledczy pod nadzorem prokuratury.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Potworne potrącenie rowerzysty w Małopolsce. Kierująca golfem nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE