Tragedia w Katowicach. Gaz wysadził kamienicę. Jurek Owsiak przekazał wstrząsające fakty

i

Autor: Art Service / Super Express & Marek Kudelski / Super Express Tragedia w Katowicach. Gaz wysadził kamienicę. Jurek Owsiak przekazał wstrząsające fakty

Tragedia w Katowicach. Gaz wysadził kamienicę. Jurek Owsiak przekazał wstrząsające fakty

2023-01-28 10:43

Wybuch gazu w kamienicy w katowickich Szopienicach wstrząsnął całą Polską. Spod gruzów budynku służby wydobyły ciała dwóch ofiar. Trzy kolejne osoby trafiły do szpitali. W sprawie zabrał głos Jerzy Owsiak. Na antenie TVN24 powiedział o nowym, nieznanym fakcie związanym z budynkiem, w którym doszło do tego wielkiego nieszczęścia.

Wybuch gazu w Katowicach. Jurek Owsiak przekazał nowe fakty

Wielki huk rozległ się w piątek, 27 stycznia, w Szopienicach, historycznej części Katowic. Potężna eksplozja zawaliła część kamienicy będącej plebanią parafii ewangelicko-augsburskiej. Siłą wybuchu uszkodziła też dwie pobliskie szkoły, w których szyby wyleciały z okien. Na miejsce ruszyli strażacy, rozpoczęła się dramatyczna akcja ratunkowa. Niestety, nadeszły najgorsze wieść. W ruinach domu ratownicy znaleźli zwłoki. Dwie ofiary, to mieszkanki kamienicy: 68-letnie matka i jej blisko 40-letnia córka. Przyczyny tej tragedii bada policja. Służby potwierdziły, że w budynku znajdowało się źródło gazu. 

W piątek wieczorem głos w sprawie wybuchu zabrał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak. Zdradził nieznane i przerażające szczegóły dotyczące kamienicy. — Tam był też nasz sztab. Jeden z ośmiu sztabów — zdradził. Dodał, że znajdował się dokładnie w budynku, w którym doszło do eksplozji. Szef WOŚP przekazał, że wolontariusze przypisani do tego sztabu przeniosą się w czasie niedzielnego finału w inne miejsce.

Sonda
Masz w domu kuchenkę gazową?
Nasi Partnerzy polecają