Tragiczny pożar mieszkania! Nie żyje mężczyzna, ewakuacja budynku!

2021-10-17 10:32
Tragiczny pożar mieszkania! Nie żyje mężczyzna, ewakuacja budynku!
Autor: Mat. straży pożarnej Tragiczny pożar mieszkania! Nie żyje mężczyzna, ewakuacja budynku!

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy z soboty na niedzielę w jednym z mieszkań w Sosnowcu. Ogniem zajęła się wersalka, zginął mężczyzna, na szczęście płomienie nie rozprzestrzeniły się na inne mieszkania. Mimo to na czas akcji służb z budynku ewakuowano siedmiu lokatorów – poinformowała Polska Agencja Prasowa. Ofiara pożaru to 66-letni mężczyzna, akcja strażaków zakończyła się w niedzielę ok. godz. 5:00.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, do pożaru doszło w budynku przy ul. Głowackiego. Zgłoszenie o zadymieniu klatki schodowej na trzecim piętrze dotarło do strażaków przed godziną 3:00 nad ranem w niedzielę.

"Wewnątrz jednego z mieszkań znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na czas działań służb z budynku ewakuowano siedem osób" - podało WCZK.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że mieszkaniu, w którym znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, paliła się wersalka, ogień nie rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, drzwi mieszkania były otwarte, pożar został już stłumiony, prawdopodobnie przez lokatorów. Jak podaje straż pożarna, ofiara miała 66 lat. Akcja zakończyła się po godzinie 5:00. (PAP)

Pogrzeb 4-letniego chłopca, którego śmiertelnie potrącił samochód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE