Czerwone światło - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

To się nie mieści w głowie!

Tresna: Mężczyzna wjechał na czerwonym świetle pod prąd. Był pijany

2022-07-28 10:58

Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który w Tresnej na odcinku drogi o ruchu wahadłowym wjechał na czerwonym świetle pod prąd. Jego niebezpieczne zachowanie mogło być spowodowane faktem, iż mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Tresna: Pijany kierowca wjechał pod prąd na czerwonym świetle

Zdarzenie miało miejsce w środę, 27 lipca około godz. 15.30 w Tresnej. Jak relacjonuje policja, 50-letni mężczyzna jechał swoim autem ulicą Żywiecką. Był tam wprowadzony ruch wahadłowy. Choć 50-latek miał czerwone światło, wjechał pod prąd. Wszystko działo się na oczach policjantów, którzy widzieli przejeżdżającego forda.

Zobacz również: Pijany piłkarz śmiertelnie potrącił Amelkę. 15-latka przemawia do mamy z grobu. "Mamusiu, już nie chcę tam być"

- Policjanci ruszyli za nim i po chwili zatrzymali samochód. Za jego kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu - podaje policja.

To jednak nie wszystko. Okazało się, że 50-latek nie miał aktualnych badań technicznych. Losem mężczyzny zajmie się sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet dwóch lat więzienia. Dodatkowo odpowie za wykroczenia w ruchu drogowym.

Zobacz koniecznie: 50-latek podejrzewany o spowodowanie pożaru. Mogło dojść do tragedii

Dramat w Sosnowcu. 4,5-letnia dziewczynka wypadła z okna mieszkania na piątym piętrze!
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki