Rybnik. Policja zatrzymała 50-latka podejrzanego o spowodowanie pożaru

i

Autor: Policja Rybnik

Chwile grozy na Śląsku

Jankowice. 50-latek podejrzewany o spowodowanie pożaru. Mogło dojść do tragedii

2022-07-28 9:55

Chwile grozy w Jankowicach w powiecie rybnickim. Mężczyzna w wieku 50 lat miał doprowadzić do groźnego pożaru, w wyniku którego konieczne było ewakuowanie 18 osób. Policja zatrzymała sprawcę.

Pożar w Jankowicach. Policja zatrzymała 50-latka

Zdarzenie miało miejsce w środę, 27 lipca w godzinach wieczornych. Około 23.00 służby dostały informację o pożarze w Jankowicach przy ul. Świerklańskiej. Jak się okazało, najprawdopodobniej jeden z lokatorów rozpylił nieznaną jeszcze substancję i doprowadził do zdarzenia. - Wyjaśniamy w tej chwili okoliczności zdarzenia. Na ten moment mogę powiedzieć, że 50-latek jest podejrzewany o spowodowanie pożaru, za co grozi nawet do 10 lat więzienia. Z budynku ewakuowano 18 osób - mówi st. asp. Bogusława Kobeszko z KMP w Rybniku. Wiadomo, że budynek nie nadaje się do zamieszkania. Konieczne było zapewnienie noclegu dla kilkunastu osób.

Czytaj również: Zakrwawiony 33-latek wybiegł z altany bez spodni. Znaleziono tam spalone zwłoki kobiety

Na miejscu zdarzenia trwają czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa. Śledczy z Boguszowic wyjaśniają teraz szczegółowe przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

Zobacz również: Dramat w Sosnowcu. 4,5-letnia dziewczynka wypadła z okna mieszkania na piątym piętrze!

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Dramat w Sosnowcu. 4,5-letnia dziewczynka wypadła z okna mieszkania na piątym piętrze!