Tychy: Matka podcięła gardło malutkiemu dziecku. Wyczerpująca akcja ratunkowa [ZDJĘCIA]

2020-07-31 23:15

W Tychach rozegrał się prawdziwy dramat. Półtoraroczne dziecko z poważną raną szyi trafiło do szpitala w Katowicach. Wcześniej strażacy, policjanci i ratownicy robili wszystko, co w ich mocy, by ratować rannego chłopca. Tamowali krwotok, przywrócili akcję serca i oddech chłopca, a później przetransportowali go do placówki medycznej. Mamy zdjęcia z tego dramatycznego zdarzenia. Zobaczcie!

W piątek (31 lipca), około godz. 16:30, w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Honoraty w Tychach rozegrał się prawdziwy dramat. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letnia kobieta poderżnęła gardło swojemu półtorarocznemu dziecku. Akcja służb przebiegła błyskawicznie: ratownicy, policjanci i strażacy stanęli na wysokości zadania. Tamowali krwotok dziecka, przywrócili jego akcję serca i oddech, a później przetransportowali śmigłowcem LPR-u do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Tam maleństwo przeszło kilkugodzinną operację. - Obecnie lekarze oceniają stan chłopca jako ciężki, ale stabilny - mówił na gorąco dla "SE" Wojciech Gumułka, rzecznik GCZD w Katowicach. 

Mamy zdjęcia z tej dramatycznej akcji. Publikujemy je dzięki uprzejmości pana Tomasza Pestki, który jest ich autorem, oraz serwisu na Facebooku 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze. Zobaczcie! 

Matka dziecka została zatrzymana, była trzeźwa. Według wstępnych informacji, w mieszkaniu znajdowały się też inne osoby: byli to prawdopodobnie brat kobiety (matki dziecka) oraz jej matka. Policjanci wykonywali na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora. Będą wyjaśniać szczegóły i okoliczności zdarzenia.

Dziecko miało rany cięte, spowodowane ostrym narzędziem. Według relacji policjantów, w momencie transportowania go do szpitala było przytomne. 

Matka podcięła gardło malutkiemu dziecku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE