Tychy: Nowa sztuczka złodziei! Ukradli w ten sposób już 120 tys. złotych. UWAŻAJCIE!

2020-09-24 11:10 Bartosz Wojsa

Policjanci z Tychów badają sprawę kradzieży pieniędzy z samochodu. Śledczy ustalili, że pokrzywdzony już wcześniej był obserwowany. Sprawcy wykorzystali nową sztuczkę, by go okraść! W ten sposób zdobyli już 120 tysięcy złotych. To nieznana szerszemu gronu metoda. Sprawdźcie szczegóły i uważajcie na siebie.

Do zdarzenia doszło 22 lipca 2020 roku. Jak ustalili śledczy z Tychów, pokrzywdzony był obserwowany przez sprawców już na ulicy Wyszyńskiego w tym mieście. Tam zaparkował samochód i udał się do placówki bankowej. - W tym czasie nieznani sprawcy przebili koło w pojeździe pokrzywdzonego. Mężczyzna nie zdając sobie sprawy z zaistniałej sytuacji ruszył w dalszą drogę. Na ulicy Sadowej w Tychach zatrzymał się, by wymienić koło. Wtedy sprawcy, wykorzystując jego nieuwagę, dokonali kradzieży z wnętrza pojazdu torby, w której znajdowało się łącznie 120 tys. złotych - relacjonują policjanci. Sprawcy mogli poruszać się samochodem osobowym marki Mazda 6, koloru niebieskiego lub granatowego, metalik w charakterystycznej wersji amerykańskiej. Pojazd posiada dwie rury wydechowe.

W toku prowadzonego postępowania uzyskano wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą lub może posiadać istotne dla sprawy informacje.

Rysopis: Mężczyzna w wieku około 25- 30 lat, około 160-170 cm wzrostu, średniej budowy ciała, długie jeansowe spodnie, tenisówki o jasnej podeszwie i t-shirt koloru niebieskiego. Na głowie ma czapkę z daszkiem, w ręce niesie najprawdopodobniej telefon. Mężczyzna na ręce ma zegarek koloru żółtego, a na twarzy maseczkę.

- Sprawcy mogą działać w podobny sposób na terenie innych miast naszego województwa. Apelujemy o zachowanie szczególnej czujności w sytuacjach o podobnych okolicznościach - ostrzegają śląscy policjanci.

Osoby, które posiadają informacje w tej sprawie lub rozpoznają mężczyznę ze zdjęć bądź prezentowany samochód, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al. Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 30, telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.

Dramat pani Natalii. Szuka taty od prawie roku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.