Tychy: Nowa sztuczka złodziei! Ukradli w ten sposób już 120 tys. złotych. UWAŻAJCIE!

2020-09-24 11:10 Bartosz Wojsa

Policjanci z Tychów badają sprawę kradzieży pieniędzy z samochodu. Śledczy ustalili, że pokrzywdzony już wcześniej był obserwowany. Sprawcy wykorzystali nową sztuczkę, by go okraść! W ten sposób zdobyli już 120 tysięcy złotych. To nieznana szerszemu gronu metoda. Sprawdźcie szczegóły i uważajcie na siebie.

Do zdarzenia doszło 22 lipca 2020 roku. Jak ustalili śledczy z Tychów, pokrzywdzony był obserwowany przez sprawców już na ulicy Wyszyńskiego w tym mieście. Tam zaparkował samochód i udał się do placówki bankowej. - W tym czasie nieznani sprawcy przebili koło w pojeździe pokrzywdzonego. Mężczyzna nie zdając sobie sprawy z zaistniałej sytuacji ruszył w dalszą drogę. Na ulicy Sadowej w Tychach zatrzymał się, by wymienić koło. Wtedy sprawcy, wykorzystując jego nieuwagę, dokonali kradzieży z wnętrza pojazdu torby, w której znajdowało się łącznie 120 tys. złotych - relacjonują policjanci. Sprawcy mogli poruszać się samochodem osobowym marki Mazda 6, koloru niebieskiego lub granatowego, metalik w charakterystycznej wersji amerykańskiej. Pojazd posiada dwie rury wydechowe.

W toku prowadzonego postępowania uzyskano wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą lub może posiadać istotne dla sprawy informacje.

Rysopis: Mężczyzna w wieku około 25- 30 lat, około 160-170 cm wzrostu, średniej budowy ciała, długie jeansowe spodnie, tenisówki o jasnej podeszwie i t-shirt koloru niebieskiego. Na głowie ma czapkę z daszkiem, w ręce niesie najprawdopodobniej telefon. Mężczyzna na ręce ma zegarek koloru żółtego, a na twarzy maseczkę.

- Sprawcy mogą działać w podobny sposób na terenie innych miast naszego województwa. Apelujemy o zachowanie szczególnej czujności w sytuacjach o podobnych okolicznościach - ostrzegają śląscy policjanci.

Osoby, które posiadają informacje w tej sprawie lub rozpoznają mężczyznę ze zdjęć bądź prezentowany samochód, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al. Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 30, telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.

Dramat pani Natalii. Szuka taty od prawie roku
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE